12°

Ізраїль надасть США докази використання Росією іранських дронів в Україні

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог представить американським чиновникам на зустрічі у Вашингтоні в середу докази використання Росією іранських безпілотників на війні в Україні. Про це повідомляє The Times of Israel  

Президент Ізраїлю приземлився у Вашингтоні у вівторок із коротким візитом, який включає зустріч із президентом США Джо Байденом у середу.

Перед від’їздом він сказав, що найактуальнішою темою на порядку денному буде “іранська загроза, яка дестабілізує не тільки Близький Схід, а й увесь світ”.

У вівторок офіс Герцога повідомив, що президент Ізраїлю поділиться фотодоказами того, що Росія використовувала вдосконалені іранські безпілотники у своїх атаках на Україну.

Повідомляється, що співробітники ізраїльської служби безпеки за допомогою візуального аналізу встановили, що фрагменти безпілотників, використаних в Україні, ідентичні тим, які були розроблені в Ірані.

У заяві стверджується, що “незважаючи на заперечення Ірану і спробу приховати їхнє іранське походження шляхом додавання російських написів”, очевидно, що частини безпілотників “ідентичні” іранським.

На фотографіях, якими Герцог, як очікується, поділиться з офіційними особами США, зображена іранська модель безпілотника Shahed-136, запущена під час навчань в Ірані в грудні 2021 року, і той самий дрон, збитий під час бойових дій в Україні.

Фотодокази показують, що безпілотники в Україні мають багато однакових характеристик, включно з їхньою структурою, розмірами та нумерацією.

Дослівно заява Герцога: “Іран вкотре доводить, що йому не можна довіряти і що в кожному регіоні, де є вбивства, страждання і ненависть, присутній Іран…

Іранська зброя відіграє центральну роль у глобальній дестабілізації, і міжнародне співтовариство повинно винести з цього урок, зараз і в майбутньому”.

У заяві президента Ізраїлю не уточнювалося, яким посадовим особам США буде представлено ймовірні фотодокази.

Він зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який заявив, що іранські безпілотники викликають “жахливі” наслідки в Україні.

На зустрічі Герцог сказав, що він “буде більше розкривати той факт, що іранська зброя використовується проти цивільного населення в Україні”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp