13°

Ізраїль починає війну проти Ірану?

Іран наближається до створення ядерної бомби. На фоні цього з’явилася інформація, що Ізраїль начебто планує воєнну операцію проти Ірану. Деякі ЗМІ вже почали панічно писати про “назрівання нової війни”. Водночас реальність – зовсім інша, пише канал 24.

Що насправді сказав Остін?

Ллойд Остін – очільник Пентагона – зустрівся з Біньяміном Нетаньяху – главою уряду Ізраїлю. Відразу після цього у мережі почали звучати заяви на кшталт “Ізраїль починає воєнну операцію проти Ірану”.

Звичайно, ядерні амбіції Тегерану були одним з пріоритетів розмови. Водночас насправді Остін сказав, що США не дозволять Ірану виготовити ядерну зброю.

Жодних анонсів “військових операцій” не було. Навпаки – у Тель-Авіві очільник Пентагону наполягав, що саме дипломатія є найкращим способом завадити Ірану отримати ядерну зброю.

Остін та Нетаньяху обговорили загрози з боку Ірану для регіону. Окрім того, вони домовилися посилити співпрацю для протистояння іранській агресії.

Прем’єр Ізраїлю про ядерну війну

Прем’єр Нетаньяху заявив, що якщо Іран отримає ядерну зброю, це змінить світ, а також – стане великою проблемою для всіх.

Жахлива ядерна війна вибухне, якщо світ не завадить Тегерану отримати ядерну зброю. Це стане проблемою для всіх нас.

“Це змінить світ”, – додав Нетаньяху.

Він наголосив: ядерна зброя в Ірану запустить ланцюгову реакцію. Інші режими у регіоні також захочуть озброїтися.

Раніше у МАГАТЕ заявили, що Тегеран продовжує активно збагачувати уран на своїх ядерних об’єктах. Наразі країна вже має достатньо матеріалу, щоб створити перші зразки ядерної зброї.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp