17°

Кабмін дозволив іноземним вишам відкривати філії в Україні (крім російських)

Топ-заклади вищої освіти світу зможуть відкривати філії в Україні. Виняток – російські виші та заклади освіти з російськими власниками.

Кабмін дозволив іноземним вишам відкривати філії в Україні
Фото ілюстративне

Відповідна постанова КМУ була опублікована ще 24 березня. Своїм рішенням Уряд затвердив нове Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Відповідно до положення, іноземний заклад вищої освіти під час подання документів на відкриття філії (територіально відокремленого структурного підрозділу) має входити до одного з міжнародних рейтингів:

  • QS World University Rankings;
  • The Times Higher Education World University Rankings;
  • Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities.

При цьому іноземний виш має у відповідному рейтингу входити в топ-3000. Не зможуть відкривати філії в Україні вузи, які мають відношення до Росії чи російського капіталу.

Нагадаємо, що відповідно до ЗУ “Про вищу освіту” філії вузів не можуть відкриватися у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. Також у філіях не надаються місця державного замовлення вище рівня бакалавра та зі спеціальностей , з яких у тому ж місті чи в радіусі 50 кілометрів від нього функціонує державний виш із такою ж спеціальністю.