14°

Керівник рівненської ДАБІ, якого обвинувачують у кількох злочинах, вже два місяці знову на посаді

Джерело: 4 влада

Завдяки військовій прокуратурі Західного регіону

Військова прокуратура Західного регіону не звернулася вчасно з клопотанням про продовження відсторонення Ігоря Мічуди від посади. То ж виходить, що його обвинувачують в тяжкому посадовому злочині, але він і далі на цій посаді
Джерело: Четверта влада

Скандально відомий начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Рівненської області Ігор Мічуда уже два місяці як повернувся до виконання своїх посадових обов’язків.

Нагадаємо, що менше року тому Ігоря Мічуду затримали за звинуваченням у вимаганні й одержанні 400 тисяч гривень хабара.

Через суспільний резонанс справи на офіційній фейсбук-сторінці Управління захисту економіки в Рівненській області поширили частину оперативного відео з цього кримінального провадження:

За версією слідства, під час затримання Мічуда дістав пістолет і погрожував. Тому йому оголосили про підозру у трьох злочинах:

  • одержання неправомірної вигоди у великому розмірі;
  • опір правоохоронцям;
  • погроза насильством або вбивством працівнику поліції.

У зв’язку з підозрою, за клопотанням прокурора, Ігоря Мічуду відсторонювали від виконання посадових обов’язків чотири рази по два місяці з 10 червня 2019 року. Досудове розслідування завершилося, а справу передали до суду 17-го січня цього року.

Один з наказів ДАБІ передбачав відсторонення Мічуди від посади до 3 лютого 2020 року. Проте після завершення досудового розслідування ці обмеження зняли. І вже 22 січня Ігоря Мічуду допустили до роботи на посаді.

Виходить, що посадовця, якого обвинувачують в тяжкому злочині (санкція від 5 до 10 років з конфіскацією майна) за зловживання своїми посадовими обов’язками, допускають і далі виконувати ці посадові обов’язки.

Хто ж це допустив?

Процесуальне керівництво у цій справі здійснює група прокурорів військової прокуратури Західного регіону України.

«Четверта влада» запитала у військової прокуратури чому прокурори не клопотали про продовження відсторонення від посади.

У прокуратурі зняття обмежень пояснюють тим, що досудовий розгляд закінчився, а продовжити відсторонення Мічуди від посади можуть на підготовчому чи судовому засіданні. Але пишуть, що «вживаються заходи, щодо відсторонення від посади». Не пояснюючи які саме.

В суді кажуть, що підготовче засідання вже було, але клопотання прокуратура не подавала.

23 січня на підготовчому судовому засіданні один із суддів трійки бере самовідвід.

30 січня на підготовчому засіданні захист подає різні клопотання, а прокурори не подають.

Розгляд переносять на 2 березня, але засідання не відбувається.

Наступне мало відбутися 30 березня 2020 року. Головуючий суддя Рівненського міського суду Мар’ян Головчак, судді Євген Сидорук, Святослав Рогозін. Але воно теж не відбулося. Помічниця судді Головчака каже, що через карантин.

– Вчора судове засідання не відбулося, тому що було клопотання від захисників про відкладення. І учасники не з’явилися у зв’язку із коронавірусом, – розповідає помічниця судді Мар’яна Головчака Людмила Казмиренко.

Також помічниця каже, що від прокуратури клопотань про відсторонення від посади не було.

Наступне судове засідання призначене на 10.30 15-го квітня. Але не виключено, що і його перенесуть, хоча зобов’язання переносити судові засідання в зв’язку з карантином немає.

Чи дійсно прокуратура не могла запобігти тому, що Ігор Мічуда поновився на посаді, ми запитали у фахівця у галузі адміністративного та кримінального права, адвоката Олега Руденка.

Експерт каже, що прокуратура могла не допустити прогалини в терміні відсторонення і можливість відсторонити таки була.

– Поза межами строку досудового розслідування жодних слідчих дій, в тому числі звернення слідчого до судді з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади проводити не можливо, – розповідає Олег Руденко.

Тобто клопотати про продовження відсторонення від посади прокуратура може тільки в судових засіданнях. А вони, як бачимо, були. Але загалом:

– Для того, щоб строки не збігли, обвинувальний акт потрібно було направити до суду із запасом строку для призначення підготовчого судового засідання, щоб суд мав змогу розглянути клопотання прокуратури, якщо такі є, звісно, – пояснює адвокат.

Отже причина того, що Ігор Мічуда знову працює на посаді – в тому, що військові прокурори вчасно не поклопотали про продовження його відсторонення від посади. А також не зробили цього на підготовчому засіданні.

Олег Руденко говорить, що точно сказати можна, лише маючи на руках обвинувальний акт та останню ухвалу суду про продовження відсторонення на час досудового розслідування.

Експерт зауважує, що прокуратура часто на це не зважає, справа не вартова (особа не під вартою), тому може бути таке, що обвинувальний підписаний одного числа, а до суду його направлять через місяць.

Після пояснення експерта ми знову намагалися уточнити у військовій прокуратурі чому прокурори не подали клопотань. В приймальні нам відмовились відповідати чи з’єднувати з кимось із прокурорів групи. Поставили протиправну вимогу «пишіть письмовий запит».

Нагадуємо, у серпні 2019 року Ігор Мічуда відмовився від судового позову до «Четвертої влади», яким спочатку вимагав спростувати інформацію про нього та стягнути 140 тисяч гривень моральної шкоди.

Позов до «Четвертої влади» Ігор Мічуда подав ще у 2017 році, після публікації «Бос рівненського ДАБІ, який “ботає по-фєні”».

У матеріалі журналісти оприлюднили аудіозапис розмови Ігоря Мічуди із підлеглими, під час якої посадовець казав знищити результати перевірки на будівництві.

У травні 2019 року суд призначив провести експертизу голосу на аудіозаписі, розміщеному в публікації. І вже через місяць Мічуда написав заяву про відмову від позову та закриття провадження по справі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp