Керівництво прокуратури Рівненщини виїжджали на місця видобутку бурштину
Проблема незаконного використання та видобування надр залишається однією із найгостріших у Рівненській області. Наскільки ефективною є боротьба з незаконним видубутком бурштину обговорили у прокуратруі вчора на засідання міжвідомчої робочої групи.
Зокрема, заступник прокурора області Мирослав Пацкан вважає, що реальних результатів протидії незаконному видобуванню бурштину в окремих районах області не досягнуто. Недопрацьовують, за його переконанням, працівники правоохоронних органів у Зарічненському, Сарненському та Рокитнівському районах, де рівень розкриття незаконних оборудок з бурштином є вкрай низький.
Отож, на його думку, правоохоронці несвоєчасно реагують, своєю черго, кримінальне правопорушення не фіксується.
Підтвердженням цьому стали результати виїздів керівництва прокуратури Рівненщини на минулому тижні на місця незаконного видобутку бурштину. «Місячний ландшафт» із значною кількістю ям на майже 6 тисячах га землі, повністю знищені ліси внаслідок значної кількості викопаних каналів для забору води.
Також, лише за ініціативи прокуратури Рівненської області невідкладно до місць понищених лісових земель, де видобували бурштин, була скерована спеціальна техніка для засипання штучно викопаних канав.
Загалом з початку 2018 року правоохоронними органами до суду скеровано 45 обвинувальних актів стосовно старателів та скупників бурштину (за ст.ст. 198 та 240 КК України), в т.ч. щодо 3 учасників організованої злочинної групи. Вилучено на території регіону 725 кг «сонячного» каміння, майже сотню мотопом заводського та кустарного виробництва, 42 одиниці транспортних засобів.
Отож, керівництво Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства зобов’язано забезпечити належну охорону лісових насаджень та ліквідувати незаконно викопані водні канали в лісових масивах.