13°

Кіберполіція розслідує злам сайтів Нацполіції та Вараської міської ради

Кримінальні провадження відкриті за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.
 

Кіберполіція розслідує два кримінальні провадження за фактами несанкціонованого втручання в роботу сайту Національної поліції та сайту Вараської міської ради Рівненської області. Про це повідомляє управління комунікації Нацполіції у фейсбуку.

Кримінальні провадження розпочаті за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України – несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку. Кіберполіцейські з’ясовують обставини несанкціонованого доступу до сайтів і встановлюють причетних осіб.

Винним загрожує від трьох до шести років тюрми з позбавленням до трьох років права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Станом на 10:00 24 вересня сайти Нацполіції та Вараської міської ради не працюють, оскільки після хакерської атаки їх відключили. «На цей час сайт Національної поліції України проходить техобслуговування, фахівці працюють над відновленням його роботи», – повідомляє управління комунікації Нацполіції.

Нагадаємо, 23 вересня близько опівдні на інтернет-сторінках обласних управлінь поліції Рівненської, Херсонської, Миколаївської, Вінницької та Львівської областей було поширено недостовірну інформацію. Також фейк про витік радіації з Рівненської АЕС було поширено на сайті Вараської міської ради. Нацполіція та Вараська міська рада заявили про стороннє втручання в роботу їхніх сайтів.

Джерело: Детектор