17°

Коли цьогоріч святкуватимуть Різдво на Рівненщині?

У Рівненсько-Волинській єпархії ПЦУ повідомили, що одразу 4 парафії цьогоріч святкуватимуть Різдво і 25 грудня, і 7 січня. Така позиція була винесена згідно з рішенням синоду ПЦУ.

Три з чотирьох церков розташовані у Рівному, а також одна парафія у місті Сарни Рівненської області.

До слова, ще в листопаді міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив про підтримку ініціативи святкувати Різдво зі Світом:

«25 грудня ми долучаємось до святкування Різдва Христового, як це ведеться в усьому світі. Як-то кажуть, подалі від орди – ближче до цивілізації. Адже саме 25 грудня увесь світ святкує Різдво Христове», – заявив Третяк у своєму зверненні.

Нагадаємо, що ще восени 2019 року Українська Галицька Партія розпочала широкий суспільний діалог про єдину дату святкування Різдва в Україні разом з усім світом – 25 грудня. Адже 93% усіх християн світу святкують народження Ісуса Христа 25 грудня і лише 7% – 7 січня.

Уже у жовтні 2022 року, нагадаємо, Православна церква України дозволила святкувати Різдво 25 грудня. Відповідне рішення ухвалив синод. Адже в Україні вже кілька років йде мова про перехід на новоюліанський календар. І для переходу додаткові дозволи громадам не потрібні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp