19°

погода у Рівному

Коли запустять перший блок ХАЕС?

Турбогенератор

При запуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року було зафіксовано ряд несправностей. Проблеми були виявлені в системах водневого та водяного охолодження, підвищенні віброшвидкості на підшипниках турбогенератора. Внаслідок цього пускові випробовування були зупинені.

Також було виявлено пошкодження генератора через коротке замикання. Про це повідомив заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю управління ХАЕС Олександр Копійко.

За результатами попереднього огляду було вирішено провести ремонт на резервному статорі генератора. Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи в системі охолодження стержнів. Після закінчення модернізації та вкладання обмотки почнеться ремонт ротора, пошкодження якого також було виявлено. Його доведеться очистити та виконати роботи по відновленні працездатності.

За попередніми розрахунками, повне відновлення працездатності турбогенератора триватиме більше трьох місяців – повідомляє Інформаційний центр ВП ХАЕС.