11°

Комусь потрібні рибальські сітки, а комусь – і людські руки

Заклади культури Рівненської обласної ради з перших днів широкомасштабної війни з РФ долучилися до волонтерської роботи.

Так, в Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі вже п’яту добу працює волонтерський штаб. Його роботу координують спільно з фахівцями «Ветеранського простору» – ще одного комунального закладу обласної ради.  

Як розповіла одна із кураторів штабу в драмтеатрі Ірена Боровець, щодня з 10.00 до 18.00 люди приносять силу-силенну речей: постіль, одяг, предмети першої необхідності, продукти, медикаменти тощо. Раз на добу у штабі визначають нагальну потребу і розсилають інформацію різними групами у соцмережах.

Зокрема, створений окремий телеграм-канал: https://t.me/dramteatr_shtab  та TELEGRAM ДЛЯ ДОВІДОК: 0673281515.

Станом на 1 березня є потреба у спецодязі для чоловіків: берці та гумові капці (41-47 розмір), балаклави, тактичні рукавиці, дощовики, шкарпетки та білизна. Також – засоби гігієни, термоковдри, подушки. З ліків – антисептичні, знеболювальні та кровоспинні препарати (перелік можна знайти за поданим вище посиланням).Також є необхідність у генераторах, ліхтариках, акумуляторах, павербанках, зарядних пристоях для акумуляторів.

Тут також чекають на зелені маскувальні або ж рибальські сітки, канцелярію та корм для тварин.

Оперативна інформація про потреби штабу в драмтеатрі – https://www.facebook.com/dramteatr.rivne

Рівненський обласний академічний театр ляльок розгорнув роботу з виготовлення маскувальних сіток. Як повідомили координатори цієї ініціативи, на сьогодні є потреба в рибальських сітках, тканинах та старих речах природного кольору. А також – в жіночих руках. Тож запрошують взяти із собою гострі ножиці та приєднуватися до них у приміщенні театру.

Потреби цього волонтерського центру постійно оновлюються на ФБ-сторінці театру ляльок: https://www.facebook.com/rivneteatr.dolls, а також телеграм-каналі: https://t.me/joinchat/AAAAAFLGnJhrrDVpkF1ruA

Рівненський обласний центр народної творчості, що на Драгоманова, 22, також розгорнув волонтерський штаб. Його координаторка – керівниця РОЦНТ Ірина Баковецька розповіла, що за один день роботи разом з небайдужими рівнянами вони виготовили 5 сіток по 15 м кожна. Однак робота триває. Тут також чекають на охочих допомогти плести сітки. Крім того, збирають допомогу на потреби наших захисників та переселенців – засоби гігієни (включно, для жінок та дітей), продукти тривалого зберігання.

Дізнатися про потреби волонтерського штабу в РОЦНТ модна на ФБ-сторінці закладу: https://www.facebook.com/RivneRegionalCenterOfFolkArt

У Залі камерної та органної музики (Рівненська обласна філармонія) також призупинили усі культурні заходи, натомість облаштували об’єкт укриття, який цілодобово у вільному доступі. За словами директорки філармонії Елеонори Стеценко, одночасно тут може перебувати до 200 людей. У сховищі є необхідні для першої медичної допомоги засоби, запас води та пледи.

Інформація про роботу укриття та органного залу – https://www.facebook.com/filarmoniarivne/posts/162009059505555.

Джерело: РОДА