5°

Коронавірус мутував: новий штам небезпечний для дітей

У Великобританії зафіксували новий штам вірусу SARS-CoV-2. Вчені вважають, що він на 70% заразніший, ніж попередні штами COVID-19.

A child in a medical mask during a coronavirus pandemic

Британський сайт Reuters повідомляє про те, що новий різновид коронавірусу може становити більшу загрозу для дітей.

Член NERVTAG, професор та інфекційний епідеміолог з Імперського коледжу в Лондоні Ніл Фергюсон вважає, що діти стають більш сприйнятливі для вірусу. Негативна тенденція вже прослідковується, але епідеміологи поки не дають чіткі пояснення існуючій ситуації.

Новий штам також був зафіксований на півночі Європи – у Норвегії. Зараз медики намагаються встановити ланцюжок контактів заражених. Станом на 28 грудня мутований вірус вже діагностували у мешканців Швейцарії, Франції, Японії, Швеції, Іспанії та Лівану.

Нагадаємо, що за минулий тиждень в Україні було зафіксовано майже 59,4 тис. випадків заражень COVID-19. Тижнем раніше цей показник становив 70 327 випадків. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає це результатом протиепідемічних заходів уряду.

Що стосується введення жорсткого карантину з 8 по 24 січня, Міністерство охорони здоров’я не збирається вносити будь-які зміни.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp