6°

«Кроноспан» дав невірний прогноз забруднення повітря в Городку і Рівному – лікар

Джерело: Рівне Вечірнє

Дирекція «Кроноспану» – заводу з виробництва тирсоплити, який планують звести в Городку Рівненського району, – вже риє котлован на своїх 30 га. Мешканці села та й рівняни б’ють на сполох: свого дозволу на те, щоб мати по сусідству ще один завод-гігант, який забруднюватиме повітря і воду, а також рубатиме рівненський ліс, вони не давали. Про що й заявили депутатам Рівненської міської ради на засіданні тимчасової комісії.

 Депутати зібралися для того, щоб вивчити питання будівництва заводу більш детально. Адже обговорення набуває все більшого резонансу. На засідання прийшло безліч жителів Городка та Рівного. Були і представники підприємства. До них було багато зауважень та запитань. Найбільше – до оприлюдненого компанією звіту, в якому зазначалися прогнозовані показники забруднення навколишнього середовища.

В дискусію включився керівник Рівненського лабораторного центру, епідеміолог за освітою Роман Сафонов:

Пропоную продовжити термін надання зауважень, бо на разі вони приймаються тільки до 15 січня. А в мене їх достатньо. Покладаючись тільки на теоретичні розрахунки, надані «Кроноспаном» у їхньому звіті, вже можу сказати про перевищення доз забруднення по вулиці Штангеля в Городку. Є питання й до самих розрахунків прогнозованого забруднення навколишнього середовища – вони були проведені некоректно. Насамперед фонові концентрації – вони чомусь орієнтовані на місто Рівне, а не на Городок, тому що на території останнього ніхто не вивчав медико-екологічної ситуації. Зараз «Кроноспан» ще не працює, а ми вже маємо перевищення гранично допустимих норм концентрації шкідливих речовин в повітрі по ряду речовин – вище порогу в 0,5. Натомість завод дає перевищення цих же речовин – прогнозоване – до 0,6 – 0,7. Це вже неправда, тому що ми вже маємо перевищення і воно зросте значно більше, ніж на 0,1.

258 людей з Городка підписалися під зверненням до депутатів Рівненської міської ради допомогти зупинити будівництво заводу.

Андрій Овсійчук, голова ініціативної групи Городка:

Біля заводу на відстані 5 – 150 метрів живуть люди в хатах. Всі, та й інші жителі вулиць, – проти будівництва заводу. Городок і так забруднений ливарним і бетонним заводами, які уже не працюють. Громада не дасть будувати цей завод. Ми готові до радикальних дій.

Директор ТОВ «Технопривід Інвест Груп» (власник «Кроноспану» – ред..) Павло Пильтяй:

Ніщо краще не розвіює видумки і домисли, як тільки людина побачить все на свої очі. Пропонуємо кожному охочому ознайомитися з виробництвом зсередини. Крім того, ми підготували невелику презентацію про наші системи фільтрації.

На комісії, яка фактично переросла в громадські слухання, зачепили питання грошової компенсації жителям Городка за шкоду їхньому здоров’ю.

Нам не потрібна компенсація, – скандували люди. – Ми повмираємо всі від цих викидів. Рівне теж зачепить. У нас з однієї сторони «Азот» – нам цього достатньо. Ви нас повністю знищите. Тут говорите за фільтри. Та вас же вигнали з Німеччини і з Ізраїлю! Цей завод переносять до нас з Німеччини. Нас душать. У нас і так за статистикою найбільша захворюваність на рак в області.

Попередньо депутати на комісії вирішили надіслати низку запитів до відповідних органів влади, щоб перевірити, наскільки законною була процедура купівлі «Кроноспаном» землі і майна після двох знищених заводів в Городку. Також надішлють запити в Департамент охорони здоров’я, щоб вивчити ситуацію із захворюваністю в цьому населеному пункті. Окрім того, просять надати повну і об’єктивну оцінку ситуації Департамент екологічної безпеки при Рівненській ОДА. Йшлося й про інші запити. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp