22°

Як довго ще протримається рекордно низький курс долара?

курс долара зросте

Сьогодні у стінах Верховної Ради депутати працюватимуть над затвердженням проекту державного бюджету на 2020 рік. Проект головного фінансового документу побудований на макроекономічних прогнозах на наступний рік з валютним курсом 28,2 грн за долар.

При цьому, долар в Держбюджеті-2019 був закладений по 29,40. Зараз курс американської валюти в Україні б’є всі рекорди за останні три роки. В обмінниках “зелені” можна придбати за 24,52.  В Міністерстві фінансів неодноразово заявляли – “бюджетний курс” не є остаточним.

Та за словами експертів, така економічна ситуація протримається недовго. Вже в кінці жовтня – на початку листопада долар почне рости. Про це UNN розповів міжнародний фінансовий експерт Ігор Гарбарук. 

Під кінець осені ми побачимо основне зростання курсу долара. Це пов’язано з тим, що в цей період передбачені значні виплати України по зовнішніх кредитних зобов’язаннях. Для цього ж періоду характерна купівля значної кількості валюти фермерами, які таким чином погашатимуть свої кредити, – розповів Ігор Гарбарук.

За словами експерта, за оптимістичним прогнозом курс долара в 2020 році становитиме 27+, за песимістичним – 28+.