10°

Куди телефонувати, якщо по дорогах Рівненщини не можна буде проїхати в негоду

На Рівненщині є п’ять фірм-підрядників, які працюватимуть на дорогах під час негоди у період 2021-2022 років. Про це повідомили в пресслужбі Рівненської ОДА та опублікували номери, на які зможуть телефонувати водії, якщо рух на трасі ускладнений. Суспільне дізнавалось, як саме працюватимуть підрядники.

У чому ідея

Протягом зими 2021-2022 років на Рівненщині працюватимуть п’ять фірм-підрядників. які забезпечуватимуть очищення доріг під час снігопадів та посипатимуть дороги піском під час ожеледиці. За словами речника Служби автомобільних доріг в області Дмитра Леонтіюка, підприємства обрали на основі тендерів.

“САД періодично проводить тендери на експлуатаційне утримання державних доріг. На тендері обирається підрядник, цьогоріч це компанія “СпецКомплектПостач”. Їй ми платимо за роботи зимово-експлуатаційного утримання – від ямкового ремонту до очистки, посипки і так далі”, – сказав речник.

Він додав, що решту компаній обрали в ОДА та платитимуть підрядникам з обласного бюджету.

Також Дмитро Леонтіюк зазначив: на сайті Рівненської ОДА опублікували номери телефонів диспетчерських підрядників, аби люди могли попередити про місця можливого утворення непрохідності дороги або де така проблема вже утворилися.

Що кажуть самі підрядники

Журналісти Суспільного зателефонували за всіма вказаними на сайті ОДА телефонами та попросили пояснити, як діятимуть шляховики, коли отримають дзвінки від мешканців області.

Вараський район

Дороги у Вараському районі обслуговуватиме архітектурне бюро “Янкор”. На дзвінок відповів чоловік, який представився Михайлом. Він розповів, що після дзвінка людей диспетчер буде зв’язуватись з машинами “згідно з потребою”.

“Після дзвінка ми одразу телефонуватимемо до трактора чи грейдера, чи кого там буде треба, дізнаватимемось, скільки часу треба аби дістатись до заявника. Після того телефонуватимемо назад до додзвонювача й орієнтуватимемо, скільки часу йому треба буде почекати. Все що залежить від нас – ми зробимо”, – сказав Михайло.

Він додав: дорогами їздитиме черговий інженер, який оцінюватиме ситуацію на дорогах. Також пан Михайло сказав, що техніка стоятиме заправлена, а люди будуть готові до погіршення погоди.

Номери телефонів, за якими можна буде зв’язатись з диспетчерською – 097-745-43-51 та 095-092-12-87.

Сарненський район та північна частина Рівненського

У Сарненському районі дороги чиститиме фірма “Рівнеавтошляхбуд”. Вона ж працюватиме і в північній частині Рівненського району.

Черговий Андрій Ткаченко повідомив Суспільному: підготовка до зимового періоду стартувала 20 листопада.

“Є дзвінок, є техніка в бойовій готовності. Дають назву дороги, ми одразу відправляємо туди техніку, чистимо, підсипаємо. Триватиме це, поки не закінчиться негода – до весни, поки сніжитиме”, – сказав черговий.

У Сарненському районі працюватиме телефон з номером 098-449-64-32. На півночі Рівненського, що охоплює Березне, Корець та Костопіль, – 098-074-45-67.

Південна частина Рівненського району

Дороги територій навколо міст Здолбунів, Острог та смт Гоща обслуговуватиме підприємство “Меридіан”. За словами начальника дільниці Олександра Собішанського, машини підприємства працюватимуть згідно з напрацьованим раніше алгоритмом та картами руху.

“Машина працюватиме від ситуації на дорозі. У нас машини йдуть піскорозкидувальні та з відвалами спереду, які чиститимуть сніг. При незвичайних ситуаціях у нас є важка техніка, яка так само має графіки руху, де першочергово повинні бути почищені дороги, де асфальтове покриття, де бруківка, де щебеневе покриття”, – зазначив Олександр Собішанський.

Він уточнив, що оплатить роботу підприємства департамент з питань будівництва та архітектури ОДА, з яким “Меридіан” уклало договір.

На цих територіях працюватиме номер телефону 067-620-24-25.

Дубенський район

Дубенський район обслуговуватиме компанія “Хімія парк”. Виконувач обов’язків майстра Михайло Клим’юк розповів: у районі створили дві бази: у селах Підгайці та Козин, аби була змога оперативніше відреагувати на виклики.

“У нас є мережа доріг місцевого значення, які ми обслуговуємо, маємо складені графіки першочергових доріг для посипки, прописані маршрути. Все залежатиме від трафіку руху – в першу чергу обслуговуватимемо дороги у найбільших населених пунктах, де курсують рейсові автобуси, шкільні, швидкі й т.д.”, – сказав Михайло Клим’юк.

За його словами, чергові, які відповідатимуть на дзвінки цілодобово, також моніторитимуть стан погоди та передаватимуть інформацію черговим водіям та механізаторам.

Відповідатимуть оператори на дзвінки за номерами 050-700-50-73, 050-700-50-78 та 068-201-92-65.

Дороги державного значення

Дороги державного значення закріплені за підприємством “СпецКомплектПостач”. Заступник директора підприємства Анатолій Серощенюк розповів Суспільному: їхня диспетчерська працюватиме цілодобово.

“Диспетчерська координуватиме роботу усіх наших підрядників, хто посипатиме. Вони знатимуть, де буде слизько, де потрібно буде підсипати, куди яку машину потрібно послати. Повністю триматимуть руку на пульсі, матимуть таку керівну функцію”, – сказав Анатолій Серощенюк.

Диспетчерська відповідатиме за номером 068-471-13-88.

Підготовка у цифрах

Загалом, як йдеться у повідомленні пресслужби РОДА, фірми вже заготовили понад тисячу тонн технічної солі, понад десять тисяч тонн піску та відсіву, більш як чотири тисячі тонн піщано-сольової суміші. Загалом це близько 80% сумішей, передбачених потреб.

Також підрядники підготували понад 100 одиниць техніки, серед якої піскорозкидачі, навантажувачі, автогрейдери, трактори тощо, та запасли понад сім тисяч літрів пального. Підготовчі роботи ще тривають.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp