17°

Куди звертатись рівнянам з COVID-сертифікатом вразі виникнення проблем?

Щоб допомогти людям з отриманням сертифікату про вакцинацію у Мінцифрі  запустили по всій Україні пункти команди підтримки «Дії». Там волонтери допомагають населенню встановити застосунок, авторизуватися, замовити сертифікат, перевстановити його за потреби, а якщо він не генерується – вирішити проблему.

Сьогодні разом з волонтерами консультував людей керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік. Він відвідав пункт Команди підтримки Дії у Рівному.

Один з пунктів Команди підтримки Дії у Рівному  розташований в ТРЦ «Злата Плаза». Працює він вже понад місяць.

Тут можна і вакцинуватися, і отримати консультацію щодо того, як завантажити застосунок «Дія», як авторизуватися та згенерувати Ковід-сертифікат. Попутно виникає безліч таких питань як — виправити медичні дані, як отримати сертифікату у разі відсутності смартфона тощо.

  • Я був здивований, що у Рівному доволі велика кількість людей  звертається саме, а друкованими сертифікатами.

Натомість в інших містах трапляється, що жодних звернень по паперовому варіанті немає.

Навіть люди похилого віку приходять озброєні смартфонами. Паперовий сертифікат також можна зберегти у ПДФ-форматі та показувати з телефона.

Охочих отримати консультацію чимало, — зазначають волонтери. Лише за день центр відвідує близько ста людей, каже заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку Іванна Смачило.  

– Такі центри діють в районах, зокрема в Дубно, Володимирці, Гощі, Сарнах, Клевані.  

Це соціальний проєкт.

Тут працюють працівники департаменту цифрової трансформації, які мають в ому числі й інші зобов’язання і вони поза межами цих процесів виконують й інші свої функції.

Мстислав Банік нагадав про особливості виплати 1000 гривень за вакцинацію:

–  «єПідтримка» стартує з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року.  За цією програмою громадяни зможуть отримати від держави грошову підтримку в розмірі 1 000 гривень.

Участь у програмі зможуть взяти повнолітні громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, що підтверджується відповідним сертифікатом у мобільному застосунку «Дія».

Ці кошти можна буде витрати на ті види бізнесу, які найбільше постраждали під час пандемії: це абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, кінотеатр, театр, музей, концертний зал або квитки для мандрівок усередині країни ㅡ на внутрішні авіа – та залізничні рейси, а також придбати книжки.

Насамкінець розповів про нові послуги, які з’являться у застосунку. Йдеться зокрема  про можливість онлайн оформити субсидію та призначення пенсій. Соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців, а установи, що надають їх, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. 

Субсидії є другою за популярністю держпослугою після зміни місця реєстрації. Цього року їх отримують 2,7 млн українців.

Відтепер для оформлення субсидії можна подати заяву на порталі «Дія» та підписати своїм електронним підписом (КЕП). Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. 

Субсидія на більшість видів послуг житлово-комунальних послуг продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося. 

Також з’явиться можливість призначення та перерахунку пенсій. На порталі «Дія» потрібно заповнити анкету та завантажити необхідні документи. Кількість документів, полів для заповнення та час на очікування скоротили.

За даними Пенсійного фонду, щороку оформлюють пенсію 400 тисяч українців, а майже 900 тисяч подає заяву на її перерахунок.  Крім того, у Дії можна буде оформити довідку про трудовий та страховий стаж, доходи пенсіонера та витяг із реєстру застрахованих осіб.

Джерело: Радіо Трек


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp