20°

погода у Рівному

“Квітка надії”: у Рівному провели благодійний арт-проєкт, присвячений онкопроблемі

Благодійний арт-проєкт “Квітка надії” провели у Міському будинку культури Рівного. Його приурочили до Всесвітнього дня боротьби проти раку, а також як данину творчості американської співачки українського походження Квітки Цісик, яка померла від онкозахворювання.

Майже 33 тисячі гривень, зібрані від продажу квитків та пожертв, передали на лікування рівнянці Аліні Полицяк. Вона виховує чотирьох дітей і має онкозахворювання. А перед концертом провели зустріч на тему онкопсихології. У ній, зокрема, взяли участь лікарі обласного протипухлинного центру, їхні колишні та нинішні пацієнти.

Колишня онкохвора Галина Вокальчук:

Коли я потрапила в палату, то роль колективного психолога взяли на себе пацієнти, з якими я разом лікувалася. Ця хвороба, яку один індійський дослідник назвав “імператором хвороб”, якраз і любить сльози, депресію, негативи, і ми у своїх силах можемо або дати цьому “імператору” те, що він від нас чекає, або ж протиставити позитивне налаштування на життя і дуже сильне бажання жити. А воно формується фільтрацією думок, переформатуванням мислення.

Головний лікар обласного протипухлинного центру Григорій Максим’як:

Це як день нагадування про проблему, яка, на жаль, існує в нашому світі, і яка ще нездолана. Тому треба нагадувати людям про це, нагадати, що це не вирок, а привід згрупуватися і боротися.

Директорка міського будинку культури Ольга Стельмах:

Готуючи концерт за творчістю Квітки Цісик і заглибившись у її біографію, і зрозумівши, наскільки треба бути сильною особистістю, щоб не просто боротися з хворобою, а й ще говорити про це, ми вирішили підняти з лікарями онкологами питання: а що ж у нас відбувається, чи хтось займається психоемоційним станом наших пацієнтів? Першопочатково ми думали, що достатньо про це сказати на сцені. Ні. Про це треба говорити багато і ми лише починаємо. Я думаю, цей захід з обговорення онкології – це початок.

Джерело: Суспільне