7°

Китай приховано завіз у Сербію сучасні ППО

За даними журналістів міжнародної агенції Associated Press, китайські транспортні літаки завезли до Сербії сучасні зенітно-ракетні комплекси HQ-22 класу “земля – повітря”.

Журналісти та військові експерти твердять, що в суботу вранці, 9 квітня, шість транспортних літаків Y-20 Військово-повітряних сил КНР приземлились в міжнародному аеропорту Бєлґрада імені Ніколи Тесли.

На бортах літаків радше за все були сучасні китайські зенітно-ракетні комплекси HQ-22, які сербський уряд придбав у Китаю ще 2019 року.

Шість літаків летіли скупченням разом через повітряний простір двох країн-членів НАТО – Туреччини та Болгарії. На думку військових експертів, це мало стати демонстрацією сили і впливу Китаю.

Міністерство оборони Сербії не відповіло на запит АР щодо коментаря. Водночас сербський президент Александр Вучіч заявив, що він покаже “останню гордість” сербського війська у вівторок, 12 квітня, або середу, 13 квітня.

Американські високопосадовці раніше радили Сербії відмовитися від цієї угоди, позаяк інтеграція країни з Європейським Союзом та західними партнерами передбачає, що її озброєння повинно бути сумісним із типами озброєння західних країн. Та Сербія підтримує тісні партнерські стосунки з Китаєм і Росією, а також в попередні роки купляла російські та китайські типи озброєння.