21°

Київська адвокатка написала «Пам’ятку мітингувальнику»

На своїй особистій сторінці у соцмережі Facebook столична адвокатка Леся Михайленко виклала у вільний доступ «Пам’ятку мітингувальнику».

«Саму пам’ятку я пишу з досвіду затримання на мирних акціях (наприклад, проти незаконної забудови). Події силового Майдану я прошу не коментувати і не приводити як приклад. По суті це зібрані мої практичні поради. Зберігайте, показуйте друзям, які збираються на масові протести, і будьте обізнані про ваші права», – пише Леся Михайленко.

По своїй суті даний документ – це збірник порад для тих, хто збирається йти на мітинг. В пам’ятці йдеться про підготовку до акції; про те, що можна робити під час мітингу, а що заборонено. Експерт розповідає про те, як діяти, коли вас усе-таки затримали, та як поводитися при складанні протоколу. Роз’яснюється, які дії можуть вчинити правоохоронці по відношенню до вас.

Скачати весь текст «Пам’ятки мітингувальнику» можна за цим посиланням.

Нагадаємо, протестувальники на вулиці Банковій під будівлею Офісу президента оголосили про безстрокову акцію протесту на підтримку активіста Сергія Стерненка з 27 лютого 2021 року. Мітинги на підтримку Стерненка вже відбулися і в інших містах України: у Тернополі, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Ужгороді, Івано-Франківську та Рівному.