17°

Лебеді почуваються добре у напівзамерзлій річці – ДСНС

Джерело: Рівне Вечірнє

Річку Замчисько, що в Костопільському районі, досі не покинули лебеді – там і зимують попри те, що водойма вкривається льодом. Небайдужі люди викликали на допомогу рятувальників.

Зокрема, ексначальник Костопільського відділу поліції Олексій Лозян написав на своїй сторінці в соцмережі:

«Замерзають лебеді в річці над Замчиськом біля ”плотини”, там , де купались колись, і висів трос. Без допомоги служби надзвичайних ситуацій їх не звільнити. Повідомлено їм про проблему».

Як пояснили в прес-службі управління ДСНС в Рівненській області, лебеді живуть на водоймі вже понад 12 років. І щороку ситуація повторюється: вода замерзає, люди починають телефонувати в ДСНС в проханням врятувати лебедів.

–          Проте щоразу побоювання людей не підтверджуються, – запевнив прес-офіцер ДСНС на Рівненщині Дмитро Мельник. – Ось і сьогодні наші рятувальники виїздили на місце в оглядали птахів. Вони не мають ніяких пошкоджень і почуваються добре. Справа в тому, що лебеді мають суттєвий прошарок жиру, який і рятує їх від холодів. Проте, якщо вони відчувають, що стає аж занадто холодно, самі перелітають в тепліші місця. Проте ми повідомили зоопарк про ситуацію.