6°

Лікарям обіцяли підвищити зарплати до 20 тисяч

У 2022 році медики України отримуватимуть вищу зарплату. Вона формуватиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть також надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці. Обсяги додаткових виплат встановлюватиме безпосередньо керівник медичної установи. 

Таке рішення ухвав Уряд, повідомляє МОЗ.

Зокрема, документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Так, з 1 січня 2022 року зарплата медпрацівника в комунальних та державних закладах охорони здоров’я не може бути менша ніж: 

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
  • 13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти. 

Втім, і такі підвищення можуть мати дещо негативні наслідки. На цьому акцентує головний лікар Сарненської районної лікарні Василь Іванюк. Бо ж у цій ситуації є й інша сторона медалі.

“Ну по перше, заробітна плата буде виплачувась із надходжень згідно договорів по пакетах мед послуг, що мають бути підписані між лікарнею і НСЗУ. А достатнє надходження фінансів, можливе при виконанні усіх умов поданого договору та максимальній реєстрації випадків звернення пацієнта до лікаря. А ось тут уже цікаво. Бо виникне пряма конкуренція між спроможніми закладами і взагалі між лікувальними установами,” – каже лікар.

Відзначає, для того, щоб цього досягнути потрібно досягнути високого рівня професіоналізму та відношення до пацієнта медичних працівників; сучасне медичне обладнання, працювати на якому зможуть підготовлені фахівці; якісні і комфортні умови перебування пацієнта в установі.

“Глибоко переконаний, що майже всі лікарні мають провести упорядкування свого штату, ну ви зрозуміли, оптимізувати, скоротити, чи як там ще висловлюються… І тут теж питання? Відповідь проста: 1. орган місцевого самоврядування дофінансовує лікарні; 2. головний лікар чи директор зобов‘язаний провести «непопулярні» речі, скоротити певну частину персоналу. Після чого для частини суспільства стаєш суспільним ворогом (знаю особисто, після оптимізації персоналу в колишній вузловій лікарні, виконуючи розпорядчі документи керівництва по управлінській вертикалі). Знаю особисто, що по інших закладах, реорганізація призвела до того, що об‘єднують по два-три відділення, навіть не профільних, для того, щоб хоч якось збалансувати свої бюджети, і лікарні не пустували, а працювали. Тому проблеми малих лікарень очевидні,” – каже Василь Іванюк.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp