13°

Лукашенко балатуватиметься? Неоднозначна заява самопроголошеного президента Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 27 лютого заявив, що збирається брати участь у наступних “виборах” президента, але потім висловився не так однозначно.

Під час візиту на виборчу дільницю Лукашенко сказав, що “піде” на вибори, якщо “обстановка буде складнішою” і його опоненти “будуть розбурхувати суспільство”.

“Передайте їм (тим, хто виїхав з Білорусі. – Ред.), що піду! І що складнішою буде обстановка, що активніше вони розбурхуватимуть наше суспільство і вас зокрема… то швидше я піду на ці вибори”, – сказав він.

Пізніше, коли у Лукашенка уточнили, чи можна розглядати його заяву як однозначну, він ухилився від чіткої відповіді.

“Офіційно чи неофіційно – яке запитання, така й відповідь. Я відповів так, як поставили мені запитання. Якщо треба конкретизувати, то я абсолютно серйозно і щиро скажу: нічого нового поки сказати не можу… Попереду ще рік до президентських виборів. Багато що може змінитися. Звісно, я і всі ми, суспільство будемо реагувати на те, які зміни відбуватимуться в нашому суспільстві, і в якій ситуації ми підійдемо через рік до голосування”, – сказав він.

Лукашенко також заговорив про те, що думає про те, як “гідно провести рік якості”, “щоб, навіть якщо нинішній президент не піде на вибори”, його запам’ятали.

Якщо Лукашенко балотуватиметься на президентських виборах 2025 року, то це буде його сьома виборча кампанія.

У 2020 році він заявив про перемогу на шостому президентському терміні, але результати голосування були засуджені США та Європейським Союзом як фальсифіковані. Це призвело до безпрецедентної хвилі протестів, на які влада відповіла жорстокими репресіями.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp