8°

Лукашенко, ймовірно, відмовився від участі у війні проти України – ISW

Безпосередня участь Білорусі у війні проти України малоймовірна. Олександр Лукашенко, швидше за все, відмовив президенту Російської Федерації Володимиру Путіну в подальших інтеграційних поступках.

Аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що президенти країн утрималися від обговорення війни в Україні. При цьому в Мінську заявили, що нібито зіткнулися з “західною загрозою”. У свою чергу Путін запропонував розглянути можливість навчання білоруських льотчиків застосуванню “боєприпасів зі спеціальними боєголовками”.

“Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу і НАТО, намагаючись уникнути участі в російському вторгненні в Україну. Президент Білорусі також використовував подібні натяки на можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі в контексті заявленої агресії заходу”, – йдеться в повідомленні.

При цьому Лукашенко заявив, що Москва надасть комплекси ППО С-400 та комплекси “Іскандер”.

За словами президента РФ, сторони також обговорювали формування оборонного простору. У зв’язку з цим аналітики прийшли до висновку, що Лукашенко не пішов на втягування Білорусі у війну проти України, тому що в цьому випадку йому довелося б змінити риторику.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp