-1°

Лукашенко звинуватив Україну в запуску ракет по території білорусі

Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко звинуватив Україну в запуску ракет по території білорусі та наказав своїм військовим “взяти під приціл” центри ухвалення рішень у столицях противників мінська. Про це він заявив 2 липня на урочистих зборах з нагоди дня незалежності, передає білоруське держагентство БЕЛТА.

“Нас провокують. Мушу вам доповісти: три дні тому, може, трохи більше, з території України намагалися завдати удару по військових об’єктах на території Білорусі. Але, слава богу, протиповітряними комплексами “Панцир” вдалося перехопити всі ракети, які були пущені збройними силами України”, – сказав лукашенко.

Лукашенко також заявив, що наказав військовим взяти під приціл центри прийняття рішень у столицях противників Мінська.

“Хочу попередити “яструбів” і сказати вам відверто: трохи менше місяця тому мною відданий наказ підрозділам збройних сил взяти під приціл, як зараз модно говорити, центри ухвалення рішень у ваших столицях з усіма наслідками, що випливають.

Якщо тільки ви посмієте завдати удару, як вони планують, по гомелю на півдні, по мозирському нафтопереробному заводу, аеропорту, аеродрому в лунинці або бресту, відповідь буде миттєва. Миттєва просто, в одну секунду!

Чим відповісти, у нас є. І не тільки тим, про що ми говорили нещодавно з президентом росії (йшлося про ядерну зброю. – БЕЛТА). Я до цього давно готувався. Пам’ятаєте, я вам казав: “Полонези”, ракетне виробництво та інше. Ви повністю перебуваєте під ударом цих ракет. І я не дивитимусь, хто там в офісах чи в палацах сидить. Відповідатимемо жорстко і рішуче!”

При цьому самопроголошений президент переконує, що білорусь не прагне воювати в Україні, і республіці ця війна “абсолютно не потрібна”.

Я клятвенно вас запевняю: жоден солдат білорусі на території України не воює.

Хочу сказати тим, хто переживає, буде лукашенко воювати там чи ні: послухайте, ми воюватимемо – ще раз повторюю – тільки в одному випадку – якщо ви переступите останній метр нашої землі і вторгнетесь на нашу землю. Якщо ви вбиватимете наших людей – ми відповімо.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp