24°

Львівські хірурги відновили 57-річному захиснику з Рівненщини понівечене осколками обличчя

У Львівському госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи лікарі провели унікальні операції з реконструкції обличчя українським військовим, які отримали поранення внаслідок мінно-вибухових травм. Серед прооперованих був і 57-річний Віктор Гандзілевський з Рівненщини, який втратив частину обличчя внаслідок вибуху міни.

Це стало можливим завдяки співпраці львівських хірургів з командою американських пластичних хірургів, які приїхали до України в рамках проекту EduCare.

Для Віктора Гандзілевського, який мав позивний “Еней” та служив у 117-й окремій механізованій бригаді, це вже друга операція. Першу, з реконструкції вилично-орбітального комплексу, йому провели у грудні 2023 року.

Цього разу хірурги за допомогою спеціальних розрізів і швів, а також м’яких тканин самого пацієнта, відновили пошкоджені ділянки обличчя Віктора. Операція тривала дві години і пройшла успішно.

“Ми перейняли досвід пластичної хірургії обличчя Романа Букачевського і будемо використовувати цю методику для лікування пацієнтів зі схожими травмами”, – розповів щелепно-лицевий хірург Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького Володимир Вовк.

За словами лікарів, після операції у Віктора не було жодних ускладнень. Він почувається добре і вже з нетерпінням чекає на другу операцію, яка запланована на осінь.

Загалом під час візиту до Львова американські хірурги спільно з львівськими колегами проконсультували 10 українських захисників з мінно-вибуховими травмами та прооперували п’ятьох.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp