23°

Лише від початку року у Рівненській області виявлено 9 випадків сказу серед тварин

Захворювання виявили у 5 собак, 2 котів та 2 лисиць. Було оголошено вісім неблагополучних пунктів.

Тим часом, у порівнянні з минулим роком, збільшення випадків сказу на Рівненщині не зафіксовано, йшлося під час обласної комісії щодо епізоотичної ситуації. Торік від недуги вакциновано 163 тисяч тварин: більше 100 тисяч собак, 60 тисяч котів і свійської худоби.

Таким чином епізоотичну ситуацію на Рівненщині можна вважати благополучною.

«Раніше проводили планові кампанії з пероральної імунізації, тобто розкидали приманки з вакциною в місцях імовірного перебування диких тварин за допомогою авіації. В умовах воєнного стану такі заходи заборонені. Тому другий рік поспіль будемо акцентувати на профілактиці сказу, аби захворювання не розповсюджувалося», – наголосив заступник голови ОДА, керівник комісії Ігор Тимошенко.

За результатами засідання, РВА, громади, лісівники, місцеві управління Держпродслужби отримали відповідні доручення. А саме – облік тварин у мисливських угіддях, реагування на появу диких тварин у населених пунктах, проведення інформаційних кампаній серед власників домашніх тварин щодо вакцинації.

Нагадаємо, сказ – надзвичайно небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке вражає нервову систему. Люди також можуть інфікуватися, тому краще уникати контактів із дикими тваринами, а у разі виявлення недуги у свійських – вжити заходів особистої безпеки та звернутися за допомогою фахівців.

За словами представників Держпродспоживлужби, власники домашніх тварин повинні раз на рік вакцинувати їх від сказу.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp