Майже 14 тисяч дітей на Рівненщині досі не мають жодного щеплення проти правцю | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
20-09-2020  16:52
Майже 14 тисяч дітей на Рівненщині досі не мають жодного щеплення проти правцю

Джерело: 0362

Станом на 1 вересня в області налічується близько 14 тисяч дітей, які не отримали жодного щеплення проти правцю, також близько 32 тисяч дітей та 50 тисяч дорослого населення області не мають чергового щеплення.

Кожен з цих осіб ставить під загрозу своє життя і здоров’я. Нагадаємо, нещодавно від правця помер житель Костопільського району.

Як інформують у Рівненському обласному центрі громадського здоров’я, у лікувально-профілактичних закладах області є достатньо вакцини від правця (вакцинують одночасно від правця та дифтерії). Вакцина є безкоштовною.

Фахівці нагадують, що правець є небезпечною хворобою. Ураження правцем може бути під час поранень, подряпин, опіках, укусах тварин.

Він спричинюється бактерією, яка живе в навколишньому середовищі у вигляді спори. Спора правцевої бактерії дуже стійка до впливу високої температури та звичайних антисептиків. Спори правцю живуть в ґрунті, пилу, гною; виявляються в пащі диких тварин.

Єдиним засобом профілактики правцю є вакцинація. Адже колективного імунітету при правці немає, лише індивідуальний. Щеплення проти правцю проводиться в 2, 4, 6, 18 міс, 6, 16 років, і далі – кожні 10 років. Якщо щеплення проти правцю не зроблене вчасно, розпочати вакцинацію ніколи не пізно.


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
13C°
4м/с