23°

Майже 20 градусів морозу зафіксували у Рівному

Фахівці Рівненського обласного центру з гідрометеорології повідомили, що станом на 8-му годину ранку в регіоні зафіксували значне зниження температури повітря. 

Так, на метеостанції у Рівному станом на ранок було міну 19.8 градусів морозу. На півдні Рівненщини – у Дубні – мінус 15.8, а на півночі в Сарнах – мінус 15.2 градуси морозу. 

Такі погодні умови небезпечні високим ризиком переохолодження та обморожень. Особливо небезпечний холод для ослаблих, перевтомлених, голодних, хворих, погано одягнених людей, а також тих, хто перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Перед виходом з дому обов’язково поїжте – організму потрібна енергія. В іншому випадку організм не зможе чинити опір холоду, результатом чого може бути швидке переохолодження. Не буде зайвим взяти з собою термос з гарячим чаєм або кофе.

Під час перебування на вулиці в морозну погоду приділяйте особливу увагу відкритим частинам тіла – щокам, носу, кінчикам вух: зміна їхнього кольору свідчить про початок обмороження. Необхідно якнайшвидше потрапити до теплого приміщення – магазину, кафе або навіть під’їзду житлового будинку. При сильному морозі рекомендується щопівгодини заходити до теплого приміщення аби зігрітися.

Вкривайтеся від вітру, бо він прискорює та посилює ступінь обмороження.

Не слід носити на морозі металеві, у тому числі золоті та срібляні прикраси (кільця, браслети, сережки) – вони перешкоджають нормальній циркуляції крові та можуть призвести до обмороження.

При перших ознаках обмороження (печіння, поколювання, почервоніння, біль, порушення чутливості та збліднення шкіри) негайно звертайтесь за медичною допомогою.

При зігріванні людини, яка замерзла, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • вживання алкогольних напоїв, бо алкоголь сприяє швидкому розширенню судин, втраті тепла та, відповідно, швидкому замерзанню;
  • розтирання частин тіла, що побіліли, жорсткою тканиною або снігом – можливе травмування шкіри та занесення інфекції;
  • зігрівати кінцівки гарячою водою або класти їх на гарячу батарею (піч тощо).

Дотримуйтесь цих запобіжних заходів та будьте уважними до оточуючих. Не проходьте байдуже повз людини, яка лежить на землі або лавочці – кожна втрачена хвилина при низьких температурах повітря може коштувати їй життя.

Не допускайте тривалого перебування дітей на вулиці, особливо без руху, постійно контролюйте як вони одягнені та як себе почувають.

Утримуйтесь від тривалих піших прогулянок, почекайте більш теплої погоди для здійснення походів на великі відстані.

Пам’ятайте: краще попередити переохолодження та обмороження, ніж потім страждати від їхніх наслідків!

Джерело: Рівне Медіа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp