21°

Мансардні вікна – плюси та мінуси

Мансардні вікна, або дахові люки, сьогодні дуже популярні серед власників приватних будинків. Власне, де є мансарда, актуалізується питання встановлення спеціальних віконних конструкцій. Як свідчать відгуки про мансардні вікна від тих, хто вже встиг оцінити «за» і «проти», є як плюси, так і мінуси. Врахувати й те, і інше перед прийняттям остаточного рішення.

Переваги мансардних вікон

Почнемо з хорошого й одразу зазначимо що популярність дахових вікон закономірна, адже кількість сильних сторін – неабияка. Ось тільки основні:

 • Стиль та естетика. І інтер’єр, й екстер’єр лише виграють від гармонічного доповнення вікнами такого типу. Вони неймовірно поєднуються з різними стилістичними рішеннями, починаючи від класики і функціоналізму, закінчуючи лофтом, хай-теком та іншими.
   
 • Збільшення природного освітлення. Такі конструкції пропускають до 50 % більше світла, порівняно зі звичайними. На точну цифру впливають кут нахилу, особливості ландшафту, розташування сонця. Але загалом природне освітлення вдень гарантовано краще, що є запорукою підвищеного затишку та комфорту. А вночі відкривається неймовірна можливість насолоджуватися красою зоряного неба, не виходячи з дому.
   
 • Варіативність. Сьогодні в продажу можна побачити різні види мансардних вікон для втілення будь-яких ідей. Відрізняються вони передусім матеріалами: пластик, дерево, алюміній. Варіативні форми, розміри, кольори – само собою. Також можна обирати конструктивні особливості, тип відкривання, експлуатаційні параметри тощо. Як вибрати дахове вікно, щоб не помилитися? Професійний консультант завжди допоможе знайти ідеальний варіант, відповідно до ваших вимог та побажань. Тож завдання №1 – знайти компанію/людину, яка добре розуміється в темі. З такою усе інше вирішиться на ура.
   
 • Міцність та надійність. Питання можливого протікання мансардних вікон, а також їхньої міцності, стійкості до різних впливів (дощу, снігу, граду та ін.) нерідко хвилює тих, хто розглядає ймовірність їхнього встановлення. Насправді хвилюватися немає причин. Головне – правильно обрати виробника та майстра по монтажу. Якісне виготовлення та відповідальне встановлення – важливі переваги дахових вікон, які забезпечують провідні спеціалісти. Звернетесь до таких – і навіть натяку не буде на проблеми по типу: що робити якщо мансардні вікна пропускають холод, протікають абощо.
   
 • Провітрювання підпокрівельного простору. Дахові вікна забезпечують можливість, як слід, провітрювати інші елементи конструкції споруди. А це чудова профілактика від формування конденсату, підвищеної вологості, затхлого запаху тощо.

Які недоліки характерні для вікон на даху?

Перше, що сюди зазвичай зараховують – це ціна. Так, вона вища, ніж у звичайних вікон. Проте повністю відповідає забезпечуваним перевагам. Тому, чи вважати її саме недоліком – питання суперечливе.

Другий момент. Потреба в частішому митті. Особливості розташування сприяють підвищеним забрудненням мансардних вікон, переважно під час опадів. Дійсно, щоб підтримувати чистоту і естетику будинку, очищувати такі вікна доведеться з більшою частотою. Але на цьому перелік мінусів вичерпаний.

Якщо виготовляти конструкції зі знанням справи і з якісних матеріалів… Якщо правильно монтувати й утеплювати мансардні вікна… Якщо виконання роботи довіряти профі… Будь-які інші недоліки, про які десь можна прочитати чи почути, нівелюються.

Тож, якщо хочете доповнити дім даховими вікнами – доповнюйте! Вони того варті!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp