18°

Механіки-волонтери з Рівненщини обладнують автомобілі кулеметами

Волонтери-механіки з Дубенського району переобладнують авто на «бандеромобілі». При цьому використовують власну розробку, яка вже довела свою ефективність у боях.

«Бандеромобілем» називають пікап із кулеметом. А інженери Сергій та Олександр виготовляють та встановлюють на них турелі – станки для зброї, які обертаються. Такі «вдосконалені» машини наші військові зараз використовують у «гарячих точках» України.

До інженерів-механіків для «оновлення» привозили різні машини і навіть бус. Загалом за три місяці вони переобладнали більше двох десятків авто. Також майстри з Дубенщини спілкувалися з колегами з інших регіонів. Київські механіки взяли на озброєння їх модель турелі. Кажуть, авто, укомплектовані схожою розробкою, використовували у боях за столицю.

Тим часом волонтерам-механікам допомагають і місцеві мешканці – інструментами, матеріалами, коштами.

Місяць тому майстри з Дубенщини почали співпрацювати із волонтером зі Львова Романом Гапачилом. Він із командою започаткував ініціативу з придбання пікапів для військових, їх переобладнують під захищені джипи. Власне, турелями їх обладнують Сергій та Олександр. І після цього «бандеромобілі» їдуть на передову.

«Зараз починають надходити запити для конструкцій під різні види зброї. Але насправді щоб виготовити такі турелі, потрібно мати її чіткі параметри, потримати її в руках», – розповідає Сергій.

Каже, що є потреба у співпраці з військовими експертами. Найближчим часом планується така зустріч. Це зараз дуже доречно. Такі консультації – цінні з практичного погляду, тож майстри зацікавлені в діалозі з військовими.

Тим часом інженери-механіки готуються за потреби розширювати виробництво конструкцій і переобладнувати більше автомобілів. Прогнозують, що запитів побільшає, коли наші військові підуть у контрнаступ.