17°

Мера Рівного відсторонили від посади

Суд першої інстанції визнав міського голову Рівного Олександра Третяка винним у корупційному адміністративному правопорушенні й заборонив йому обіймати посаду терміном в один рік. Сам мер назвав цю справу «знущанням із закону». Рішення ще можна оскаржити. Про це повідомляє «Суспільне».

Третяка визнали винним у порушенні ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів). Окрім відсторонення від посади, меру призначили 6800 гривень штрафу.

Раніше Нацагентство з запобігання корупції склало на мера Рівного три протоколи, у яких вбачало конфлікт інтересів: щодо повернення собі премій, голосування за призначення керівниці справами виконкому та призначення їй премій і надбавок. Перші два протоколи закрили за відсутністю складу порушення та за строками давності.

Сьогоднішній вирок стосується третьої справи, про нарахування премій і доплат посадовиці міськвиконкому Марії Корнійчук, яка під час виборчої кампанії внесла до кандидатського фонду Третяка 45 тисяч гривень. НАЗК вбачає у цьому конфлікт інтересів, сам мер це неодноразово заперечував.

Вирок суддя оголосив без присутності самого мера, оскільки той мав відрядження у Німеччині. У соцмережах Третяк написав, що «справа є знущанням із закону і суперечить здоровому глузду».

«Цей абсурдний судовий процес є атакою на мене, яка пов’язана з місцевими політичними амбіціями та адміністративним тиском. Більше того, це частина спроби знищення місцевого самоврядування в Україні. Корумповані сили намагаються зробити все можливе, щоб позбавити громади можливості управляти на свої території в межах своїх компетенцій», — вважає Третяк.

Він має 10 днів, щоб оскаржити рішення суду в апеляційних інстанціях.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp