24°

Мережа рівненських закладів охорони здоров’я змогла втримати ситуацію із COVID-19, – Ірина Микичак

Джерело: Новини по-рівненськи

Заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак із робочою поїздкою сьогодні перебуває на Рівненщині.

Так, в рамках поїздки вона відвідала Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В. Поліщука, поспілкувалась з медиками та керівництвом області.

Ірина Микичак позитивно оцінила те, що Рівненщина знаходиться у п’ятірці областей, які найактивніше тестують людей із підозрою на коронавірусну інфекцію.

Що важливо робити у боротьбі із коронавірусом? Проводити максимально велику кількість ПЛР-тестувань, виявляти усіх контактних осіб та працювати на випередження. Рівненщина діє за таким алгоритмом. Тут виявляють пацієнтів на ранній стадії захворюваності. Про це свідчить відсутність проблем із забезпеченням ліжок для госпіталізації. Тож можна сміливо говорити, що мережа закладів охорони здоров’я Рівненщини змогла втримати ситуацію із COVID-19, – відзначила Ірина Микичак.

Окрім цього заступниця Міністра розповіла, що зараз у міністерстві готуються зміни за програмою медичних гарантій. А також по національній програмі, яка зосереджена на інфекційній безпеці.

Я вдячна керівництву Рівненщини за підтримку центрів екстреної медицини в контексті співфінансування роботи виїзної консультативної медичної допомоги. В області вже зроблено багато позитивних речей, це відчутно. Проте, аби здолати пандемію, потрібно ще багато працювати. Зокрема, роз’яснювати людям про важливість карантинних обмежень, – зазначила посадовиця.

Щодо звільнення медичних працівників під час пандемії Ірина Микичак розповіла, що така динаміка спостерігається не лише у Рівненській області. Загалом останні два роки ми спостерігаємо постійний відтік кадрів з медицини. Кваліфіковані працівники переходять у приватні медичні центри, зокрема, через заробітну плату. А зараз, в умовах пандемії, не всі медики витримують фізичну і моральну напруженість.

Як відзначив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, з початку карантину на Рівненщині було впроваджено низку заходів з протидії поширенню небезпечного вірусу.

Зараз ми бачимо, що такі дії були правильні. Отож і далі робимо все, щоб зберегти здоров’я мешканців області та мінімізувати наслідки карантинних обмежень, – зазначив Сергій Подолін.

Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА