6°

Міністр культури Олександр Ткаченко подав у відставку

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про відставку. Своє рішення він пояснив незгодою з політикою уряду щодо підпорядкування Держкіно та виділення бюджетних коштів на культуру.

“Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності”, – написав він у Facebook.

На думку Ткаченка, уряд не діє згідно з “європейською концепцією реформи”, в рамках якої службам та агентствам, які відповідають за політику щодо певних галузей культури, передають дедалі більше операційних функцій.

Також він висловив незгоду з обсягом запланованих на 2022 рік бюджетних коштів для культури.

“Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення, і фінальна сума для мене неприйнятні”, – наголосив Ткаченко.

Ткаченко каже, що виконав приблизно 50% власної програми на посаді. Серед власних досягнень він називає програму “Мандруй Україною”, початок реставрації 57 об’єктів культурної спадщини в рамках “Великої реставрації”, збільшення на 35% бюджетного фінансування культури та креативних індустрій у 2020-2021 роках, створення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Про можливу відставку Олександра Ткаченка деякі українські ЗМІ писали останні пів року.

У липні телеведуча Кароліна Ашіон звинуватила Ткаченка в расизмі, через те, що він кілька років тому нібито відмовив їй в кастингу на посаду через колір шкіри. Олександр Ткаченко тоді заперечив, що колір шкіри має для нього якесь значення.

А тривалий конфлікт в Національній академії образотворчих мистецтв та архітектури продемонстрував, в якому кризовому стані перебуває мистецька освіта в Україні, підпорядкована Мінкультури та інформаційної політики.