17°

Міністр оборони вважає, що російські війська готуються до нового масштабного наступу в лютому

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що російські війська готуються до нового масштабного наступу в лютому наступного року. Про це Резніков заявив в інтерв’ю The Guardian.

“[Призовники] готуються мінімум три місяці. Це означає, що вони намагаються розпочати наступну хвилю наступу, ймовірно, у лютому, як і минулого року. Це їхній план”.

Резніков заявив, що, хоча Україна зараз здатна успішно захищатися від російських ракетних атак, спрямованих на ключові об’єкти інфраструктури, включаючи енергетичну мережу, з’являються докази того, що Кремль готує новий широкий наступ.

Говорячи про часткову мобілізацію в Росії близько 300 тисяч військових, Резніков припустив, що в той час як половина з них, часто після мінімальної підготовки, використовується для посилення сил Москви після низки невдач на полі бою, решта готується більш ретельно для майбутніх наступальних дій.

“Друга частина мобілізованих, приблизно 150 тисяч чоловік, розпочала свої навчальні курси в різних таборах”, – сказав Резніков.

Міністр очікує, що Росія продовжить мобілізацію своїх громадян після нинішньої часткової мобілізації, описавши основну тактику російського командування як “м’ясорубку”, коли вони кидають у бій якомога більше людей в надії, що вони переважать менші за чисельністю українські сили.

“Якби це була м’ясорубка проти м’ясорубки, ми б програли. Було помилкою сприймати нас як маленьку радянську армію, яка буде воювати з великою радянською армією. Звичайно, велика радянська армія перемогла б, а маленька радянська армія програла б, але ми не радянська армія”, – наголосив Резніков.

Він висловив думку, що Україна зараз перемагає Росію в повітрі. За його словами, українські системи протиповітряної оборони підвищили свою ефективність з 50% на початку повномасштабної війни до 80% у грудні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp