12°

Мінцифра запускає нові послуги у Дії: субсидії, пенсії та довідки

Два роки Мінцифра працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою країною у світі з точки зору отримання послуг. 29 листопада 2021 року міністерство запускає нові соцпослуги у додатку Дія: субсидії, призначення та перерахунок пенсій, довідки про трудовий, страховий стаж, довідку про доходи пенсіонера та витяг з реєстру застрахованих осіб. Їх можна отримати онлайн на Дії по всій Україні.

Соцпослуги одні з найпопулярніших серед українців — більше 10 мільйонів користуються ними щороку. Витрачають на них теж чимало — близько 700 млрд  гривень з держбюджету.

Витрачають багато не тільки грошей. Наприклад, установи, що займаються соцпослугами, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. Виходить приблизно 270 млн аркушів чи 1300 тонн паперу на рік.

Субсидії

Субсидії — друга за популярністю послуга в Україні. Цього року їх отримують 2,7 млн українців, а з держбюджету у 2021 було виділено 104,1 млрд грн.

Багато українських родин мають право на оформлення житлових субсидій, але інколи не можуть його реалізувати через складні бюрократичні процедури. Через необхідність фізично зібрати і подати велику кількість документів, витрачати час у чергах, щось постійно доносити чи переробляти – процес подачі заявок і оформлення субсидій досить часто є тривалим і енергозатратним. І далеко не завжди успішним.

Щоб отримати субсидію зараз, треба прийти у ЦНАП або , заповнити заяву, надати купу паперових документів. А якщо жителям сіл, наприклад, для її оформлення доводиться їхати до районних центрів. ЦНАП передає заяви до управлінь соціального захисту населення через електронну систему, а ті вже пишуть 14 запитів. Потім вони порівнюють відповіді із поданими папірцями. І тільки потім кажуть “так” чи “ні” вашій заяві на субсидію.

З сьогоднішнього дня людині треба лише авторизуватися на порталі Дія, зайти у розділ «Пенсії, пільги та допомога» і обрати пункт із субсидіями.

Далі треба подати заяву. Вона зроблена у вигляді анкети. Треба відповісти на декілька запитань та ввести дані про вид субсидії, вказати банківський рахунок, чи є лічильник води або газу. У декларації необхідно вказати усіх членів, хто проживає із вами, їхні доходи, майно та витрати.

Можливо, буде необхідність завантажити декілька сканів чи фото документів та підписати все електронним підписом. Заповнення заяви займе до 30 хвилин. Тепер замість черг та годин очікування, можна зайти на портал Дія та податися на субсидію.

Особливість послуги в тому, що субсидія на більшість видів послуг ЖКХ буде продовжуватися автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося. Але є випадки коли треба буде подавати повторно регулярно, наприклад субсидії на тверде паливо (наприклад, вугілля) або субсидія на орендоване приміщення.

Призначення та перерахунок пенсії

На порталі Дія також відтепер можна буде отримати послугу з призначення або перерахунку пенсії.

Тільки за минулий рік 1,3 млнукраїнців подали заявки на призначення або перерахунок пенсій. Для того, щоб отримати виплати від держав, бабусям та дідусям треба було ходити по державних органах та стояти в чергах, що особливо наражало їхнє здоров’я на небезпеку під час пандемії.

Як подається заява?

Необхідно авторизуватися на порталі Дія, зайти у розділ “Пенсії, пільги та допомога” і обрати пункт із пенсіями.

Далі треба заповнити заяву. Частина відомостей про вас автоматично підтягнеться із персонального кабінету.

Під час заповнення заяви треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та яким чином — на банківську карту чи у відділенні пошти.За результатами анкети, система формує перелік документів, які треба підвантажити.

Коли заява буде заповнена, а всі необхідні документи прикріплені – треба лише підписати все КЕПом та надіслати. Вони потраплять на розгляд у Пенсійний фонд автоматично. Рішення приймається протягом 10-ти робочих днів впродовж яких співробітниками відділення ПФУ. Відповідь або лист про необхідність уточнення даних прийдуть вам на електронну пошту.

ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру та довідка про доходи пенсіонера

ОК-5 та ОК-7 — одні з найзатребуваніших довідок в Україні. Щороку таких документів видають2,8 млн.Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Їх у вас вимагають при оформленні на роботі, або для призначення пенсії, при нарахуванні лікарняних.

Те саме стосується і витягу з Реєстру Застрахованих Осіб. У декілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію, яка є про вас у реєстрі.

Довідка про доходи пенсіонера теж користується чималою популярністю серед українців — щороку видається приблизно 820 тисяч таких довідок. Вони необхідні пенсіонерам для отримання пенсійного посвідчення, щоб підтвердити доход для виїзду за кордон або оформлення субсидій.

Тепер ці довідки можна буде отримати на порталі Дія в декілька кліків, з простим та зрозумілим інтерфейсом.

Як отримати довідку?

  • Треба авторизуватися на порталі Дія, зайти в розділ “Довідки та витяги” і обрати пункт “Довідка з реєстру застрахованих осіб” 
  • У випадку із цими довідками заповнювати якісь заяви чи підписувати щось КЕПом непотрібно.
  • Лише для довідки про доходи пенсіонера необхідно зазначити період, на який потрібна довідка.
  • Раніше їх можно було отримати на сайті пенсійного фонду онлайн, але на порталі Дія все зроблено таким чином, що треба лише обрати послугу та натиснути одну кнопку, щоб відправити запит, а результат прийшов на електронну пошту через декілька хвилин.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp