21°

Міський голова Рівного Олександр Третяк був на прямому включенні на одному з міжнародних телеканалів і розповів про ситуацію в Україні, та Рівне зокрема.

 “Що ви скажете про телефонний дзвінок президента Зеленського до інших лідерів?”- запитала ведуча Олександра Третяка.

На що він дав відповідь:

“Дякую всім, хто підтримує Україну! сьогодні ми розмовляли з мерами інших міст, президентом Зеленським про наші запити. Ми просимо як нація, як держава, безпольотну зону в українському небі. Це те, що нам зараз найбільше потрібно. Ми наполягаємо: Росія – це країна-терорист. Терориста потрібно зупинити! Сотні і сотні зруйнованих будинків, сотні убитих цивільних, в тому числі дітей. Нам потрібна негайна реакція Заходу! Ми більше не хочемо чути про «глибоке занепокоєння». Нам потрібні реальні дії від Заходу. Ми закликаємо усіх лідерів запровадити безпольотну зону над Україною.”

Про ситуацію в Рівному та справи  громади мер розповів наступне:

“Зараз ми готуємося до будь-якого розвитку подій. Наша громада – добре організована. Волонтери допомагають тим, хто потребує. Сотні кілограмів гуманітарної допомоги перенаправляємо на Східну та Центральну Україну для тих, хто потребує. Ми знаходимося досить близько до Білорусі, тож кожної ночі нас попереджують, що Білоруські сили можуть перетнути наш кордон. Сподіваюся, що Лукашенко і його війська цього не зроблять. Але Росія тисне на них, змушуючи це зробити. Ще хочу розповісти про наших людей: у ситуації, коли треба вставати серед ночі і бігти в укриття, здавалося б страх мав би бути головною емоцією. Але ми не боїмося Путіна і росіян, ми будемо боротися. І ми переможемо у цій битві!

О. Т.Ми допомагаємо військовим. Наша громада добре організована, маємо територіальну оборону, вона озброєна. Наші люди готові боронити місто і область. Кожен район, кожна вулиця має територіальну оборону. Підтримуємо бойовий дух наших військових. У нашому місті проводяться навчання з домедичної допомоги, люди вчаться поводитися із зброєю, стріляти і так далі. Ми намагаємося підготуватися до будь-якого розвитку подій. Декілька днів тому російська ракета зруйнувала частину нашого аеропорту. Тож ми дуже гніваємося на росіян і готові до всього.

 Ведуча: Ми бачили ваше відео в соціальних мережах із закликом до лідерів інших країн діяти (відео було англійською мовою). Що змусило вас записати цей ролик? На які дії сподіваєтеся?

О.Т.Разом із нашим президентом Зеленським, нашим міністром оборони і військовими, марами всіх українських міст ми вимагаємо закрити небо над Україною. Просимо, допоможіть нам, почніть щось робити в цьому напрямі. Цього просять усі українці, особливо ті, хто втратив своїх близьких.”