11°

Міський голова Рівного закликає містян підготувати “тривожні валізи” (ВІДЕО)

Рівнянам необхідно терміново підготувати «тривожні валізи», враховуючи сучасну ситуацію в державі.

Про це сьогодні ввечері, 12 лютого під час свого звернення до містян заявив міський голова Олександр Третяк.

“Тривожна валіза обов’язково має бути укомплектована всім необхідним, зокрема засобами та речами першої необхідності. Підготуйте таку валізу про всяк випадок. Вона і в мирний час, і в час потенційних загроз завжди буде корисна і важлива”, – зазначив міський голова.

“Тривожна валіза” – це базовий набір речей, які знадобляться для максимально швидкої евакуації з небезпечної зони, у разі землетрусу, пожежі, повені або ж з епіцентру військових дій.

Для “тривожної валізи” варто брати звичайний наплічник. Він не має бути важчим за 25 кілограмів, щоб його не важко було нести.

Одяг: штани, кофта тепла, змінна білизна, на випадок, якщо прати її не буде часу. Гроші – готівка, тому що можуть не працювати банкомати.

Основні документи: паспорти, свідоцтва про народження, право власності на майно. Документи варто тримати у поліетиленових файлах, щоб на них не потрапила волога. До валізи, треба покласти телефон, павербанк, ноутбук або планшет.

У так званий “тривожний” наплічник варто покласти пачку печива, шоколадний батончик та базовий набір медикаментів. Зокрема, там мають бути засоби від температури та спазмів живота, а також знеболювальне. І це – без врахування обов’язкової аптечки. В аптечці також мають бути бандажі, косинка, щоб перемотати переламану кінцівку, шина для фіксації переломів та ножиці, щоб обрізати одяг та дістатись до рани.

Джерело: Рівненські новини