9°

Міський голова від «Європейської солідарності» почав тиск на незалежну пресу

13 серпня в редакцію Здолбунівської районної газети «Нове життя» надійшов лист від КП «Здолбунівське», за підписом його директора Романа Тишкуна. Від нас вимагають повернути в комунальну власність займані редакцією приміщення і гараж, по вул. Лесі Українки, 6.

Оцінювати таку вимогу можемо не інакше, як незаконний тиск на видання, яке дозволяє собі публікацію матеріалів з критикою дій влади. Це викликає, м’яко кажучи, велике здивування. Особливо з огляду на те, що міський голова Здолбунова Владислав Сухляк є представником партії «Європейська солідарність», яка начебто декларує європейські принципи. Одним з найфундаментальніших з-поміж них є саме невтручання у роботу незалежних засобів масової інформації.

Раніше «Нове життя» і справді було комунальним ЗМІ і доносило позицію влади, однак той час назавжди скінчився. З 21.10. 2018 р., у відповідності до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ми безповоротно змінили редакційну політику. Відтоді публікуємо різні точки зору, уважно ставлячись до позиції кожного жителя Здолбунівського району. Те, що думка здолбунівчан все частіше виявляється не схвальною до дій влади, провина зовсім не наша.

Зауважимо лише, відповідно до статей, вищеназваного Закону, органи влади мають безоплатно передати майно редакції трудовому колективу, за умови забезпечення функціонування ЗМІ зі збереженням його назви, цільового призначення, мови і тематичної спрямованості. Відповідально заявляємо: все це у «Новому житті» збереглося недоторканим. Редакція усіма можливими засобами відстоюватиме своє право і далі бути рупором здолбунівчан.

Джерело: Нове життя