5°

Млинівську гімназію не закривають, а об’єднують з третьою школою

У Рівненські обласній державній організації відбувся «круглий стіл» з питання реорганізації закладів загальної середньої освіти Млинівської ОТГ.

Керівництво ОТГ свого часу зазначило, що програми гімназії будуть збережено. Її лише переведуть в інше, новіше приміщення, де наразі місцева школа. Проте батьки побоюються, що мовна школа, яку має заклад, буде втрачена.

«Якщо не провести приєднання чи злиття гімназії з третьою школою, то не вистачить коштів на заробітну плату. В освітньому закладі з потужністю на 1300 осіб, при 10 тисячах квадратних метрів, навчаємо 360 учнів. Окрім того, близько 6 мільйонів вже не вистачає освітньої субвенції на зарплату освітянам», – зауважив голова ОТГ Дмитро Левицький.

До слова, у Млинівській гімназії поглибленно вивчають французьку та англійську мову. Проте, серед 18 одиннадцятикласників лише 10 осіб зареєструвалися на ЗНО з іноземної мови, 1 на французьку та 9 на англійську.

«Проект освітньої оптимізації має затверджуватись на сесії ОТГ. Рішення приймають депутати шляхом голосування. Аби уникнути непорозуміння, потрібно провести роз’яснення щодо етапів проекту, пояснити як переваги так і ризики. Остаточний результат – спільне рішення громади», – підсумувала заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Проект освітньої оптимізації:
1 етап – капітальний ремонт приміщення гімназії та ЗОШ №3; переведення учнів гімназії у приміщення ЗОШ №3; створення НВК (опорна школа з філіями у Владиславівці та Перемилівці);
2 етап – створення мистецько-спортивного комплексу шляхом зведення позашкільних закладів в одне із приміщень гімназії.
3 етап – створення повноцінного дошкільного закладу у іншому корпусі гімназії.

«Ми приречені робити зміни. Реформа децентралізації проходить не лише в Млинові, а по всій Україні. Країни ЄС, пройшовши подібний шлях, вже відчули певні покращення чи не в усіх галузях. Якщо почнете чути один одного та працювати командою, то результат неодмінно буде», – підсумував заступник голови Ігор Тимошенко.

Начальник управління освіти і науки РОДА Григорій Таргонський пояснив статті нещодавно прийнятого Закону «Про освіту», зауваживши, що будуть встановлені нові терміни навчання і структура освітнього закладу буде змінена. Шкільне навчання ділитиметься на три періоди:

  • початкова школа – 1-4 класи (4 роки);
  • базова середня школа (гімназії) – 5-9 класи (5 років);
  • профільна середня школа (ліцеї академічного та професійного спрямування) – 10-12 класи (3 роки).

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp