18°

МОЗ змінило правила вакцинації від COVID-19

МОЗ дозволили другу бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх повнолітніх. Її варто вводити з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

За словами санлікаря Ігоря Кузіна, ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, але треба бути готовими до зростання захворюваності. Тому другий бустер дозволили для всіх, але особливо радять зробити щеплення людям із хронічними хворобами та старше 60 років.

«Вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», – наголосив Кузін.

Крім того, ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 5 ДО 11 РОКІВ ДОЗВОЛИЛИ ЩЕПЛЕННЯ ВАКЦИНОЮ COMIRNATY (PFIZER) (раніше щеплення дозволяли лише дітям від 12 років). На вакцинацію потрібна буде згода батьків чи опікуна.

У МОЗ наголошують, що Україна наразі очікує на відповідну вакцину, бо щеплення дітей віком від 5 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років. Обіцяють, що «найближчим часом» ця вакцина буде доступна в Україні.

Також затвердили нові схеми вакцинації. Тепер інактивовану вакцину CoronaVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Раніше щеплення рекомендували робити мРНК-вакцинами.

Тобто якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Також зменшили терміни між базовим курсом вакцинації (два щеплення) та бустерною дозою. Тепер бустер можна робити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp