20°

погода у Рівному

МОЗ зобов’язує усіх носити маски

Міністерство охорони здоров’я наполягає, щоб люди не заходили у громадські місця (крамниці, аптеки тощо) без масок, оскільки на нинішньому етапі всіх розглядають як потенційно інфікованих.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 2 березня.

Ми розуміємо, що маска не захищає людину. Але коли є маска, то виділення біологічного матеріалу, яке може містити збудник, зменшується, і не досягає півтора метра, а може виділятись не більше ніж на 10-15 сантиметрів, — зазначив він.

Тому у разі недотримання соціальної ізоляції, маска на обличчі людини, яка ще можливо без симптомів, але може бути інфікованою, знижує ризики зараження інших Тому ми закликаємо всіх носити маски, — пояснив Ляшко.

Він додав, що респіратори з клапанами видиху, на відміну від масок, можу захищати лише тих, хто такі респіратори носить, а не людей довкола.

Клапан видиху дозволяє виділятись великій кількості повітряного потоку, який може містити збудник інфекційної хвороби, — уточнив санітарний лікар. 

Нагадаємо, 1 квітня у Сумах оштрафували чоловіка на 17 тисяч гривень за те, що він зайшов без маски в крамницю.

Того ж дня стало відомо, що уряд має намір посилити обмеження на час карантину по всій країні. Серед нових заборон, які можуть запровадити найближчим часом, — перебування у громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора.

Джерело: Громадське