26°

Муніципальна варта Рівного створена з порушенням закону – прокуратура

Як ідеться в листі Рівненської окружної прокуратури, повноваження Департаменту муніципальної варти Рівного суперечать вимогам чинного законодавства.

Ілюстративне фото

Про це пише Rivne.online з посиланням на документ, адресований Рівненській міській раді.

Відповідно до змісту документа, його відправили до Рівнеради ще 15 червня.

Лист прокуратури, опублікований rivne.online

У листі Рівненська окружна прокуратура вимагає привести Положення про Департамент муніципальної варти (ДМВ) у відповідність до вимог законодавства.

Нагадаємо, ДМВ створили за ініціативи фракції “Європейська солідарність” в Рівнераді та за сприяння міського голови Рівного Олександра Третяка. Детально ми вже розглядали ризики і переваги Муніципальної варти Рівного у матеріалі “Скільки Рівне заплатить за муніципальну варту і хто її очолить”, зокрема непрозорість створення департаменту та призначень.

Скільки Рівне заплатить за муніципальну варту і хто її очолить
Пресконференція щодо створення ДМВ. Зліва направо – Наталія Майорова (ЄС), Павло Алексєвич (ЄС), Світлана Марчук (Рівне разом)

10 червня Олександр Третяк призначив керівника ДМВ – Андрія Пасічника, колишнього слідчого зі Львова. До моменту призначення про потенційних кандидатів на цю посаду та характер добору на неї ні міський голова, ні міські обранці від “ЄС” не повідомляли.

Андрій Пасічник, новопризначений керівник ДМВ, фото зі сторінки у Фейсбук

За словами адвоката Ярослава Кальки, до якого звернулися за експертною оцінкою для матеріалу rivne.online:

Положення про Департамент не містить жодної інформації щодо того, як повинно відбуватись заповнення вакантних посад, немає жодних критеріїв відбору, питання конкурсу, вимог до кандидатів. А це значить, що існує стовідсотковий корупційний ризик

Нагадаємо, відповідно до заяв “ЄС” у Рівнераді, тільки у 2021-му році ДМВ мав отримати в розпорядження бюджет на 15 млн грн, систему відео-спостереження в рамках програми “Безпечне місто”, а також ряд серйозних повноважень щодо контролю за торгівлею, вуличною рекламою, дотриманням ПДР і багато інших.