18°

Мурал-захисник з’явився поблизу Рівненського ПДМ

Центр комунікацій «МедіЯ» із Alliance Française de Rivne, Платформа Взаємодій “Простір”, Палац дітей та молоді, РІВНЕ Сонячне інформує
Ще один яскравий об’єкт стріт-арту з’явився у Рівному. На зупинці біля Рівненського міського Палацу дітей та молоді просто на очах рівнян французький художник Marko93 створив новий мурал. Це вже третій об’єкт вуличного мистецтва у Рівному, але вперше – створений у рамках «Французької весни», що триває у Рівному упродовж майже місяця. На місці події художник, представники громадськості та влади поділилися першими враженнями від малюнка.
– Це такий великодній подарунок від всіх партнерів нашому місту, ми розписуємо цю стіну, як розписуємо писаночку. Французька весна триває, були концерти, були зустрічі, були виставки, а мурал – це вперше, – розповідає голова ГО «Alliance française de Rivne» Надія Чумак. – І ми дуже раді, що все склалося так, що нам вдалося запросили такого артиста (усіх митців у Франції зазвичай називають артистами), який є дуже відомим у Франції. 
Два ягуари, яскраве втілення творчої ідеї французького художника, набирають обрисів. Тепер ці звірі тішитимуть око усіх вихованців ПДМ та їх батьків, а також рівнян, котрі проходитимуть чи проїжджатимуть поруч. 
– Ми дуже мріяли про мурал саме на цій стіні. Я дуже рада, що обрано це місце, що діти зможуть не тільки оптимістично дивитися у майбутнє, а й бачити яскраве сьогодення, – каже директор Рівненського міського палацу дітей та молоді Ірина Первушевська. – Це різнобарвність, це дуже позитивно, дуже здорово, і мені щойно нагадали, що ягуар – це охоронець, і ми будемо охороняти наше дитинство, нашу юність… І ми маємо тут ще кілька стін для малювання, аби Палац і зовні виглядав як справжній яскравий Палац дітей та молоді – яскравий, кольоровий, різнобарвний і оптимістичний.
Місто стає веселішим, яскравішим, і це все робиться для рівнян. Заступник міського голови Галина Кульчинська висловила своє захоплення подібними ініціативами. 
– Якби була моя воля і кошти, я б не заперечувала, щоб всі стіни у місті розписали. Їх спочатку треба утеплити звичайно, і все порозмальовувати муралами. Подивіться, які шедеври є в Одесі і в Києві – це неймовірно красиво, але ми вже бачимо тут ще одну ідеально рівну стіну для муралу – над входом, і треба думати, чим її заповнити. Оригінально зроблено – ці ягуари будуть іти назустріч один одному, Дуже розумно, красиво, давайте зробимо Рівне містом муралів.
І сам художник, котрий то відходив від малюнка, то активно працював балончиками із фарбою, задоволений своєю працею. У Франції він знаний як один із родоначальників стріт-арту, хоча у його доробку багато не тільки муралів, а й знаних картин.
– Зазвичай маю багато тем для малювання, – зазначає, Marko93, – але серед основних, на яких я зараз сконцентрувався – звірі, і зокрема сімейство котячих та ягуари – дуже люблю їх малювати, тому що вони символізують сонце, світло, а леопард зокрема символізує захист. Тут буде 2 леопарди, таких два захисники Рівного, які будуть захищати ваше місто від всього негативного.