7°

МВС вчить українців готувати “коктейлі Молотова”

На офіційній Facebook-сторінці Міністерства внутрішніх справ України з’явилася інструкція з приготування “коктейлю Молотова”.

Перед застосуванням пляшки корок, зазвичай з вкладеною ганчіркою, змочують горючою речовиною, підпалюють і пляшку кидають в ціль. При попаданні в ціль скляна пляшка розбивається, горюча суміш розливається поверхнею і запалюється від палаючого корка. «Коктейлі Молотова» застосовують головним чином проти автомобілів та бронетехніки.

При киданні основною метою є потрапляння палаючої рідини в моторне відділення. Використання пов’язане з ризиком для життя через необхідність підібратися до цілі на відстань кидка. В цілому ефективність пляшкових атак проти бронетехніки невелика — для ураження двигуна необхідно влучити у вентиляційні решітки позаду від башти, а для цього потрібно перебувати збоку або ззаду від танка, що зазвичай можливо тільки в умовах міської герильї, або кинувши пляшку з окопу, який в цей момент перетинає танк.

Під час Другої світової війни вентиляційні решітки танків стали закривати рабицею. Відповідно пляшки пружинили і, не розбиваючись, скочувалися з танка. Сучасні танки забезпечені надійними засобами захисту від пляшок з горючою сумішшю, хоча пошкодження вогнем зовнішніх деталей танка може привести до зниження його боєздатності.

В новітній історії України «коктейль Молотова» наймасштабніше використовувався демонстрантами-активістами під час протистояння внутрішнім військам 19-20 січня 2014 року, коли за допомогою суміші було спалено 6 одиниць техніки. А також 19-20 лютого 2014 року, коли було спалено 2 БТРи та 2 водомети під час спроби штурму урядовими військами барикад Євромайдану.