28°

“Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога”, – Червоний Хрест про про захисників Азовсталі

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) заявили, що не могли гарантувати безпеку захисникам Азовсталі, котрі потрапили в полон до росіян. Про це повідомила пресслужба Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених”, – заявили в МКЧХ.

У Червоному Хресті стверджують, що були лише нейтральним посередником під час виходу військових з Азовсталі. 

МКЧХ зібрав всю інформацію про полонених за умови, що згодом буде дозвіл їх відвідувати. 

Після вбивства українських полонених в Оленівці МКЧХ запросив у росії доступ до колонії та місць, де лікують постраждалих або куди могли перевезти тіла.  

Також Червоний Хрест запропонував підтримати евакуацію поранених та безплатно передати медикаменти, але рф досі не відповіла на жодну з пропозицій. МКЧХ були в Оленівці один раз, у травні, коли доставляли туди цистерни з водою. Тоді вони не мали доступу до військовополонених, яких утримували на індивідуальній основі.