17°

МЗС обіцяє вивезти всіх українців з Афганістану

Після того, як американські військові залишили Афганістан, Україна хоче продовжувати евакуацію українців. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Маршрути повернення українців можуть бути скориговані залежно від ситуації в аеропорту Кабула.

Розглядаються різні шляхи виїзду, зокрема використання інших аеропортів або наземних маршрутів.

За словами речника, наразі посольство уточнює дані людей, їхню кількість, підтримує з ними зв’язок.

“Щойно з’явиться нагода, всі наші громадяни, які повідомили про себе українському посольству в Таджикистані, отримають інструкції про подальші дії, – запевняють в МЗС і наголошують. – Нагнітання емоцій довкола евакуації шкодять роботі, створюють ризик як для тих, хто хоче виїхати, так і тих, хто хоче їм у цьому допомогти. Працюємо 24/7 і нікого не залишимо напризволяще”.

У міністерстві нагадують, що Україна вже організувала в складних умовах шість евакуаційних рейсів, які вивезли понад 650 людей: “Це один із найвищих показників успішних операцій серед іноземних держав, громадяни яких потребують допомоги в Афганістані”.

Евакуація за участі українців привернула увагу іноземних ЗМІ.

Канадське видання The Globe and Mail написала про рейс 27 серпня, коли Україна евакуювала загалом 360 своїх (за повідомленнями, 80 людей) та іноземних громадян. Серед них були й пов’язані з Канадою перекладачі та їхні сім’ї – всього 19 людей.

Раніше афганська режисерка Сахра Карімі, яку Україна евакуювала з Кабула, також подякувала українцям за порятунок свого життя та своїх родичів.

Тоді як іноземні громадяни дякують Україні за порятунок, в самій Україні на адресу влади лунає і критика за те, що евакуюючи іноземних громадян, країна все ще не повернула додому усіх своїх.

Від початку евакуації з Кабулу МЗС заявляло, що “загалом понад 150 українців, членів їхніх родин та інших іноземців повідомили про бажання бути евакуйованими з Афганістану”.

Коли 22 серпня український військово-транспортний літак Іл-76МД вивіз із захопленого талібами Кабулу 83 людини, серед них був 31 українець. Тоді голова президентського офісу Андрій Єрмак говорив про ще “понад 100” українців, які хочуть виїхати з Афганістану.

28 серпня пан Єрмак казав, що з Афганістану вивезли всіх українців, які зверталися за допомогою.

“Всі українські громадяни, які виявили бажання виїхати з Афганістану і сконтактували з МЗС України, з нашими військовими, які були у Кабулі… ми вже усіх евакуювали”, – казав голова Офісу президента в аеропорту “Бориспіль”.

Водночас впродовж останніх днів МЗС та посольство України в Таджикистані отримали нову хвилю запитів про евакуацію з Афганістану.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp