24°

На білорусько-українському кордоні знаходиться 5000 військовослужбовців

На білорусько-українському кордоні знаходиться 8 батальйонних тактичних груп – понад 5000 військовослужбовців. Про це вчора в ефірі держканалу заявив Ігор Гедич, член Ради Республіки Нацзбори Білорусі та полковник ЗС РБ.

Він зазначив, що дії РБ мають виключно оборонний характер.

— У принципі, вже ухвалено рішення. У цьому напрямку вже зроблено кроки, робляться кроки. Ми знаємо, що ряд, на мою думку, вісім батальйонів тактичних груп знаходяться на південних рубежах білоруських. Вони там виконують функцію, що стримує, природно, — заявив Гедич.

Батальйонна тактична група (БТГ) є тимчасовим формуванням під конкретне завдання. При цьому до мотострілецького або танкового батальйону надається посилення із зенітно-ракетних, інженерних, артилерійських та інших спеціалізованих підрозділів, необхідних для виконання завдання.

Чисельність БТГ становить 600-800 осіб, відповідно вісім БТГ – це близько 4800-6400 військовослужбовців. Водночас, речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник учора заявив, що на кордоні з Україною у Брестській та Гомельській областях на даний момент зосереджено до семи батальйонів (3,5-4 тисячі солдатів).

Варто зазначити, що Міноборони України давало таку саму оцінку 15 червня, однак у Міноборони РБ цю інформацію спростували, заявивши, що вона «призначена для формування заданої негативної громадської думки».