27°

На Хмельницькій АЕС диверсія?

Служба безпеки України почала розслідувати як диверсію пошкодження турбогенератора Хмельницької АЕС. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 113 Кримінального кодексу. 

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” та його структурні підрозділи при проведенні ремонту турбогенератора енергоблоку №1 відокремленого підрозділу “Хмельницької АЕС” з метою ослаблення держави, вчинили умисні дії, спрямовані на пошкодження, що має важливе народногосподарське значення, – сказано в клопотанні слідчого СБУ.

Мова йде про пошкодження обладнання під час тестового запуску турбогенератора. Тоді сталося замикання в електромережі, що і стало причиною поломки. Про це Інформаційний потік Рівне вже писав раніше.

Тоді Міністерством енергетики та вугільної промисловості було утворено комісію з розслідування причин пошкодження ТГ-1 на Хмельницькій АЕС. При виїзному засіданні енергетиків було встановлено, що причиною виникнення технічного збою є потрапляння стороннього предмета в систему охолодження турбогенератора №1.

Було встановлено, що в напірному фторопластовому шлангу нижнього стрижня статора знаходиться сторонній предмет (тампон), який, можливо, став причиною того, що дистилят не потрапляв у водяну камеру стрижня і не забезпечив штатне його охолодження, що призвело до перегріву нижнього стрижня. Тампон долучений до матеріалів кримінальної справи і визнаний речовим доказом.

Джерело: Українські новини.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp