На лікування психічно хворих депутати виділили додатково 200 тисяч гривень | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
29-08-2018  16:05
На лікування психічно хворих депутати виділили додатково 200 тисяч гривень

На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули лист Прокуратури Рівненської області щодо проведення Здолбунівською місцевою прокуратурою комплексної перевірки КЗ «Острозька обласна психіатрична лікарня».

В документі зазначається, що в ході перевірки виявлено ряд проблем щодо діяльності закладу, зокрема, недостатнє фінансування.

За словами директора закладу Павла Маєвського, хворі потребують лікування препаратами, що не включені до Національного переліку основних лікарських засобів, а їх відсутність продовжує термін лікування та погіршує реабілітацію та соціалізацію осіб з психічними розладами.

«Такими препаратами заклад не може забезпечити осіб, які перебувають на лікуванні через потребу в коштах, адже видатки на одного пацієнта вдень становить лише 4 грн. 97 коп.. Для того, аби забезпечити хворих потрібними медикаментами, необхідно збільшити витрати до 10 грн. на один день», – зауважив він.

Крім того, головний лікар закладу зазначив, що на лікуванні перебувають пацієнти не тільки Рівненської області, але й Хмельницької.

«У лікарні діє 9 відділень, у тому числі до 4-го та 7-го поміщаються хворі, до яких застосовано примусові заходи медичного характеру. До вказаних відділень можуть бути поміщені і вже засуджені особи, і особи, до яких застосовано запобіжний захід у ході розслідування кримінального провадження. Нині в закладі перебуває 385 хворих, при тому, що лікарня розрахована на 355 ліжок», – наголосив Павло Маєвський.

Отож, постійна комісія рекомендувала облдержадміністрації розглянути можливість включення до проекту рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» виділення додаткових коштів в сумі 200 тис. грн. на придбання медикаментів для лікування пацієнтів.

Також комісія рекомендувала для головного лікаря звернутися до керівництва областей, громадяни яких проходять курс лікування у Острозькій обласній психіатричній лікарні, з пропозицією спрямувати субвенцію до Рівненського обласного бюджету на забезпечення потрібними медикаментами таких пацієнтів. 

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
3C°
2м/с