14°

погода у Рівному

На Острожчині місцева громада відмовилася від пластикових квітів на кладовищах

На Острожчині місцева громада відмовилася від використання штучних квітів та вінків на кладовищі. Ідею екологічної ініціативи запропонував настоятель місцевого храму.

Мешканці села Кургани, що на Острожчині, вирішили не використовувати пластикові квіти та вінки на кладовищі. Місцеві розповідають, раніше пластик доводилося щороку вивозити та спалювати, бо ж іншого виходу селяни не мали.

“Він довго не зберігається, фактично. Як кажуть, вигляд його псується, виноситься за межі кладовища, і потім спалюється, а самі всі знають, яку шкоду завдає нашому довкіллю, де ми живемо,” – каже Олександр Чубик, місцевий житель.

Раніше, вінки що несли на кладовище були зроблені із хвої, та з часом, для зручності їх замінили на штучні. Ідею, відмовитися від пластикових квітів в Курганах, декілька років тому запропонував настоятель місцевої церкви.

“Під час проповідей наголошує, що для самих померлих людей, які померли, їм не потрібне мертве, їм потрібні живі квіти. Він в своїх проповідях, просить людей, що не використовувати пластик цей,” – каже Олександр Чубик, місцевий житель.

Отець Олександр, що править служби в Курганах каже, аби відмовитися від пластику знадобилося декілька років. Віряни спочатку не охоче дослухалися до настанов священника, та з кожним роком пластикових квітів на кладовищі ставало все менше.

“Вода точить камінь, так само, якщо ти будеш говорити, якщо ти будеш постійно нагадувати, люди будуть пам’ятати і знати. Дуже важко, дуже важко, дуже довго ми до цього ішли. Я сам із своїми старостами, із своєю громадою, дуже багато людей підтримало, і ми разом всі прибирали кладовище,” – каже отець Олександр (Іллін), настоятель храму Різдва Богородиці с. Кургани.

Екологи ж кажуть, пластикові квіти на кладовищі не потрібні нікому, це лише додаткове навантаження на екосистему.

“Пластик, він має таку здатність, як нерозчинність, не розчинюється він в природі від 200 до 400 років, залежно від його виду і сорту. Наш заклик, як екологів, як пересічних громадян, все таки, згадати свої родичів в думка, молитвах і своїх добрих справах, а не нести ті вінки на кладовище, де вони нікому не потрібні,” – каже Валентина Веремко, начальник відділу екології управління економіки Рівного.

Зараз на сільському кладовищі можна знайти лише поодинокі пластикові вінки на могилах, за словами місцевих, їх приносять сюди ті, хто живе далеко від населеного пункту і не знає про традиції  поминальної неділі в Курганах.

Джерело: ITV


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp