16°

На Рівненщині колишній міліціонер був учасником наркобанди

Рівненським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України було встановлено, що на території міста Дубровиця діє організована група, яка займається злочинним бізнесом – виробництвом та збутом наркотичних засобів. Місцеву наркомафію організував 34-річний мешканець Рівного, судимий за ст. 115 КК (Умисне вбивство) України. В найближчі соратники колишній в’язень взяв собі 29-річного жителя Дубровиці – в минулому працівника місцевого райвідділу міліції.

Колишній правоохоронець, перейшовши на інший бік закону, використовував свої здобуті знання, оперативний досвід та стосунки зі «старими» колегами лише на користь наркобанди. В обов’язки «перевертня» входило прикриття злочинної діяльності ОЗГ, облаштування місць виробництва та збуту наркотиків, а також – пошук клієнтів.

Серед найбільш активних учасників групи – двоє судимих мешканців Рівного та мешканець Дубровиці. Вони займалися виготовленням наркотичних засобів у власних лабораторіях, зберігали та налагоджували мережу збуту наркотиків.

За матеріалами УДВБ НПУ слідчим відділом ГУНП у Рівненській області було розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) КК України.

Крім того, оперативники внутрішньої безпеки поліції встановили інших осіб, причетних до злочинної діяльності викритої групи, серед яких – і правоохоронці. Тож за ініціативи працівників ВБ НПУ слідчі прокуратури Рівненської області теж розпочали кримінальне провадження за ч.2 ст.307 КК України.

Отримавши ухвали Рівненського міського суду, спільними діями співробітників УДВБ НПУ, ГУНП в області, бійців спецпідрозділу «КОРД» було проведено 14 обшуків за місцем мешкання та можливого перебування фігурантів наркобанди. Під час заходів правоохоронці вилучили наркотичні засоби – метамфетамін, марихуану та таблетки «Циррус» – вартість яких за цінами «чорного ринку» становить 1 мільйон 580 тисяч гривень. Також вилучено зброю, грошові кошти, бурштин, фосфор червоний та документи осіб, які є боржниками наркоділків.

В порядку ст.208 КПК України організатора та колишнього міліціонера затримано. Після проведення низки експертиз та встановлення всіх обставин і осіб, причетних до діяльності ОЗГ, зловмисникам буде оголошено підозру та обрано міру запобіжного заходу.

Інформує  Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України