22°

На Рівненщині повідомили про підозру 11 “бурштиновим бандитам”

Встановлено, що злочинну групу створив мешканець смт. Клесова,  до складу якої залучив односельців, з чітким розподілом функцій та ролей між ними. Спільники розробили план збору місцевого населення, готування та вчинення злочинів, пов’язаних з опором працівникам правоохоронних органів з метою перешкодити останнім виконувати службові обов’язки з виявлення та припинення фактів незаконного бурштиновидобутку.

На підставі здобутих слідчим та прокурором доказів встановлена причетність вказаних осіб до масових заворушень, організованих біля в’їзду в урочища «Смітник» та «Азалія» Сарненського району, де ними разом із місцевим населенням було заблоковано пересування працівників поліції та вчинено щодо них насильство із застосуванням фізичної сили, а також пошкоджено службовий автотранспорт.

Дії спільників кваліфіковано органом досудового розслідування за ст.ст. 294, 342, 345 КК України (організація та участь в масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також опір та насильство щодо працівника правоохоронного органу).

11 учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень та стосовно останніх судом застосовано запобіжні заходи у виді домашнього арешту.

На даний час у кримінальному провадженні продовжуються необхідні слідчі дії щодо встановлення усіх причетних до масових заворушень у північних районах області осіб з метою притягнення останніх до передбаченої законом відповідальності.

Довідково: відповідно до Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за вчинення вказаних злочинів у виді позбавлення волі на строк до 14 років.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp